Tarımsal sulama desteğinde yeni tarih 31 Mart

Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Şahin, tarımsal sulama desteklerinde müracaat tarihinin 31 Mart'a kadar uzatıldığını açıkladı.

Kırşehir Haberleri 7 Mart 2019 19:15
Tarımsal sulama desteğinde yeni tarih 31 Mart
-A +A

         Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Şahin, tarımsal sulama desteklerinde müracaat tarihinin 31 Mart'a kadar uzatıldığını açıkladı.
         Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Şahin açıklamasında, " ırsal Kalkınma Destekleri kapsamında sağlanan bireysel sulama sistemleri desteği için müracaat tarihi, 31 Mart'a kadar uzatıldı" dedi.
         Kenan Şahin açıklamasında üreticilere önemli uyarılarda bulunarak, " Tarım ve Orman Bakanlığı'na  bağlı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü'nün, "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ"i Resmi Gazete'de yayınlandı. Buna göre, tebliğ kapsamında bu yıl için yapılacak başvurulara ilişkin süre bir ay uzatılarak, 31 Mart son tarih olarak belirlendi" ifadelerini kullandı. Buna göre 2019 bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi başvuruları başladı. Kırsal kalkınma destekleri kapsamında sulama sistemlerinin desteklenme başvuruları 01 Ocak – 31 Mart 2019 tarihleri arasında İl Tarım ve Orman Müdürlüklerine şahsen yapılacak. Şahin açıklamasında şu detayları aktardı: " Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması, lineer  veya center pivot sulama sistemi kurulması, tamburlu sulama sistemi kurulması, güneş enerjili sulama sistemi kurulması başvuruları başlamış olup 31 Mart 2019 taihinde mesai saati bitiminde sona erecektir. Tebliğ ve Uygulama rehberinde belirtilen esaslara göre hazırlanan proje dosyalarıyla İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesine şahsen müracaat edilmesi gerekmektedir. Bu programa gerçek ve tüzel kişiler ile Sulama Kooperatifleri ve Türk Ticaret Kanununda tanımlanan Kolektif Şirket, Limited Şirket ve Anonim Şirketler başvuruda bulunabilir. Hibeye esas mal alım tutarı gerçek ve tüzel kişiler için 1.000.000TL'yi geçmeyecektir. Tebliğ kapsamında, başvuru sahipleri birden fazla parsel ve birden fazla yatırım konusu için başvuru yapabilir. Başvuru sahipleri sınırları bitişik parseller için su kaynağı yeterliliği ve diğer koşulları sağlamak koşulu ile tek bir proje ile başvuru yapabilir. Bakanlık tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olan ve kabul edilen proje başvurularında hibeye esas mal alım tutarının (K.D.V. hariç) %50'sine hibe yoluyla destek verilecektir."  
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı