Taşeron İşçiler İyileşme Yaşamadı!

Taşeronlar şirketlere giden paraları zam olarak bekliyor

Kırşehir Haberleri 30 Mayıs 2018 20:07
Taşeron İşçiler İyileşme Yaşamadı!
-A +A

         Kırşehir'deki kamu kurumlarında taşeron işçi olarak çalışırken kadroya geçirilen taşeron işçiler, maaşlarının artacağını beklerken henüz bir gelişme olmadığını öne sürdüler.
         Kırşehir ile birlikte yurt genelinde sayısı 900 bini bulan taşeron işçilerin kamu kurumlarında daimi işçi statüsü elde etmesi ile birlikte aracılık yapan şirketlerin işlevleri de son bulmuştu. Bu şirketlere ödenen ücretlerin de işçilere maaş zammı olarak yansıması bekleniyordu. Dolayısıyla kadroya geçen taşeron  işçilerin maaşlarında bir iyileştirme yaşanacaktı. Ancak kadroya geçen taşeronlar durumun böyle olmadığını fark ettiler.
         Kırşehir'deki taşeron işçiler, maaşlarının artması bir yana düştüğünü ifade ederken, yetkililerin sorunlarına çözüm bulmalarını istediler.
         Seslerini duyurmaya çalışan Kırşehir'deki taşeron işçiler, seçim süreci öncesinde sorunlarının giderilmesini talep ediyorlar. Taşeron işçiler, kadroya alım sürecinde verilen vaatlerin yerine getirilmesini ve maaşlarına zam yapılmasını beklediklerini ifade ettiler.
         Taşeron işçilerin kadroya geçirilmeleri sonrasında yıllık olarak verilecek 52 günlük tediye konusunda da tartışmalar yaşanmış ve tediyenin 10 güne düşürüldüğü iddia edilmişti. Seçim öncesinde yaşanan bu mağduriyetlerin giderilmesini talep eden işçiler sandığa kırgın gitmek istemediklerini ifade ederek, Kırşehir'de milletvekili adayı olanlara durumlarını anlatmaya çalışıyorlar.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1. Soru

1. Soru

11:44 19 Nisan 2019
Soru 4:

Soru 4:

09:02 19 Nisan 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı