Tecrübeli Başkan Bahçeci Kırşehir için hizmet edecek!

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci.

Kırşehir Haberleri 23 Mart 2019 16:01
Tecrübeli Başkan Bahçeci Kırşehir için hizmet edecek!
-A +A

                Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci. 
10 yıl boyunca Kırşehir'in vizyon bir şehir olması noktasında yatırım ve hizmette adeta bayrağı daha da yükseğe taşıdı. 
                 Yeni dönemde 41 projeyi daha Kırşehir'e kazandıracak. Neden mi çünkü o bir Kırşehir sevdalısı. Kırşehir'i her zaman kendi isminin önünde tutan Yaşar Bahçeci, yarım kalan projelerin devamı noktasında ve yeni yatırımlarla Kırşehir'in Türkiye'ye örnek bir il olması için muhteşem projeleri ile yeniden halkın karşısında. 
                Kırşehir'in o isme ihtiyacı var. Neden mi? Çünkü daha önce hayata geçirdiği projelerinin devamını sağlayacak yeni projeleri var. Çünkü Kırşehir'e doğa park ve millet bahçesi başta olmak üzere onlarca projesi var. Yıllardır ne olacağı konusunda vatandaşların akıllarında sürekli soru işaretlerine neden olan eski sanayi sitesini ayağa kaldıracak. 
               Çünkü eski terminalin ne olacağının çözümünü Başkan Bahçeci karara bağlamış bile. Çocuklarımızın güven ve huzur içerisinde eğleneceği, ailece oturup sohbet edebileceğimiz, konuklarımızı ağırlayabileceğimiz muhteşem bir eğlence merkezi projesi var Bahçeci'nin.
İkizarası Kent Parkın devamı olacak ve 293 Bin M2 alan üzerinde uygulanacaktır. Kırşehir’in Millet Bahçesi Doğa Park proje yeni terminal alanına kadar uzayacak. Eski Sanayi bölgesinde ki mevcut caminin yerine yapılması planlanan ve bu alana göre tasarlanan 8 bin kişilik bu projede ayrıca cenaze namazlarının da burada kılınması amaçlanıyor. Pazar yerinden Terme Otelinin bulunduğu alana kadar olan kısımda ırmak kenarında Kerpiçten inşa edilmiş butik oteller, kafeteryalar, lokantalar, dinlenme alanları, sandal gezintileri gibi aktiviteler yer alacak. Termal Şehir Hamamı Projesi, Kazankaya mevkiinde yer alacak ve içerisinde bay-bayan hamamı, soğukluk bölümü, dinlenme alanları, saunası, masaj salonları ile Kırşehir halkına hizmet verecek. 54.000m2’lik bir alana konuşlandırılaca Proje içerisinde kapalı ve açık termal havuzlar; kadın erkek ve karma olarak tasarlanan bölümlerde hamam, sauna, güzellik merkezi, aile odaları, fizik tedavi merkezi, dinlenme alanları, Aquapark, kafe, açık-kapalı dinlenme alanları ve otopark yer alacak . Termal Aqua Park alanının yanında yaklaşık 70 Bin M2 Türk Bahçesi ve 50 Bin M2 Japon Bahçesi olmak üzere 120.000 M2 ‘lik bir alanda proje içerisinde; Ertuğrul Fırkateyni örneği, Japon Kültür Evi, çay evi, seyir terasları, köprüler, zen bahçeleri, kaya bahçeleri, gölet ve yeşil alanlar, toy alanı, at binme alanı, ok atma alanı gibi etkinlik alanları yer alacak .
Türkülere ismi verilen Kırşehir'in gülleri de şaha kalkacak Bahçeci'nin o muhteşem projesi ile. Artık Kırşehir'in gülleri sadece türkülerde değil canlı haliyle Kırşehir'de yapılacak olan 16.500 metrekareden oluşacak bahçede 200 gül çeşidi olacak. Çeşitli oyun alanları, kafeteryalar, kameriyeler, havuzlar, oturma alanları, gül koridorları mevcuttur. Yapımında uzun yürüme yollarının olacak bahçede Klasik müzik konserleri verilecek. 
Türkiye’nin ilk külliye projesi olan Ahi Evran Külliyesinin ikinci etabında; Ahilik Araştırma Merkezi, Arasta/Bedesten Esnaf Sanatkârlar odaları için irtibat bürosu, yöresel yeme içme birimleri,  Aşevi ve otoparklar bulunacak. Yıkılacak olan Ahi Stadyumunun olduğu yere otopark da yer alacak yatay mimariye sahip yeni bir belediye binası yapılacak. Geleneksel Abdal Kültürünün yaşatılması ve korunması amacıyla, yapılacak projede Açık ve Kapalı düğün alanları (Kır düğünleri), Satış birimleri, Restaurantlar, Kafeteryalar ve Neşet Ertaş Kültür Evi yer alacak . Millet Bahçesi Doğa Park Projesi içerisinde yer  alacak olan  Engelsiz Park bünyesinde; bedensel ve zihinsel engellilerin yararlanacağı standartlarda oyun ekipmanları, yürüyüş ve koşu bantları da yer alacak. Kurulacak istihdam ve üretim merkezi ile; Tarım, Hayvancılık ve El Sanatları alanında çalışmalar yaparak,  yaklaşık 5 Bin kişinin istihdamı sağlanması amaçlanıyor.
Emekli vatandaşların birlikte zaman geçirecekleri ve sosyal aktivitelerini ücretsiz yapacakları kapalı ve açık mekanların bulunduğu bir lokal projesinin hayata geçirilmesi planlanıyor.Bu proje yapılacak olan Millet Kütüphanesinin hemen yanında yer alacak.
Kısacası Kırşehir, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile şahlanacak ve tüm Türkiye hatta dünya Ahiliğin Merkezi'nin Kırşehir olduğunu bir kez daha görecek. 
Denilecek söz kalmamış belli ki. Kırşehir çalışana sahip çıkacak ve 31 Mart'ta Bahçeci'nin yanında olduğunu bir kez daha gösterecek. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Ekim%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı