TFF’DEN Bölgesel Amatör Bilmecesi!

Kırşehir'i Bölgesel Amatör Ligi'nde Yabanlıspor temsil etmişti...

Bölgesel Amatör Lig’in yeni sezon statüsünün henüz açıklanmaması kafalarda soru işareti bırakırken, kulüpler planlama yapmak adına Türkiye Futbol Federasyonu’ndan net bir açıklama bekliyor.

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVİD-19 salgını nedeniyle geçtiğimiz sezon 2 ve 3.Lig, Bölgesel Amatör Lig ve yerel ligler yarıda kalarak oynanmamıştı. Şimdi ise önümüzdeki sezon liglerin durumunun ne olacağı, maçların oynatılıp oynatılmayacağı ve oynatılırsa ne zaman oynatılacağı konuları gündemde. 2020-2021 sezonunda Türkiye genelinde Bölgesel Amatör Lig dahil tüm Amatör Liglerin oynanmayacağı şeklinde iddialar var. Diğer bir iddia ise Bölgesel Amatör Lig dahil tüm Amatör Liglerin geç de olsa oynanacağı yönünde.  Yeni sezon planlaması yapan kulüplerde TFF’den bir an önce yeni sezon için bilgilendirme bekliyor.

Bölgesel Amatör Lig temsilcimiz Yabanlıspor’unda yeni sezon statüsü hakkında net bir açıklamanın yapılması gerektiğini ve buna göre adımlar atacaklarını belirttiler.

Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi’nde 5’inci grupta mücadele eden temsilcimiz Yabanlıspor bu sezon topladığı 13 puanla 13’üncü sırada yer alıyor.

(HABER: SALİH HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR