SICAK HABER

Tıp Fakültesi Dönem Birincisi Karacaören'den!

Kırşehir Boztepe ilçesine bağlı Karacaören köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen İnt. Dr. Nurdan Güzel Averbek Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem birincisi oldu.

İlçeler 5 Ağustos 2018 13:30
Tıp Fakültesi Dönem Birincisi Karacaören'den!
-A +A

               Kırşehir Boztepe ilçesine bağlı Karacaören köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen İnt. Dr. Nurdan Güzel Averbek Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Dönem birincisi oldu.
         Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi 15. dönem mezuniyet Töreni gerçekleştirildi. Törene; Mersin Valisi Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Baş Konsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Yusuf Ziyaddin Cavlak, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Müdürü Sg. Kd. Alb. Oğuz Bavbek, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ali Kaya, Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Prof. Dr. Erol Yaşar Dekanımız Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Mukadder Çalıkoğlu, akademik, idari personellerimiz, öğrenciler ve aileleri katıldı. Kırşehir Karacaören nüfusuna kayıtlı Averbek, dönem birincisi olarak akıllara kazındı. Kırşehirli Averbek, alkışlarla tebrik edildi. Mezunların sahneye girişiyle başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması ve açılış konuşmaları ile devam etti. Konuşmasında Mersin Valisi sayın Ali İhsan Su Tıp Mesleğinin çok kutsal olduğuna vurgu yaparak hekimliğin insan yaşamı ve sağlığını korumayı her şeyin üzerinde gören ve onu özveri, sabır ve fedakarlık ile hoşgörü gibi erdemlerle sergileyen kutsal bir meslek olduğunu ifade etti. Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarıise konuşmasında öğrencileri ve ailelerini bunca yıl emek vererek bu başarıyı elde edebildikleri için kutladı ve tavsiyelerde bulunarak mezunlarımızın edecekleri hekimlik yeminini bir an bile unutmamaları gerektiğini belirtti. Ailesine, hocalarına ve bu günlere gelmelerinde emeği olan herkese  teşekkür ederek konuşmasına başlayan dönem birincisi Kırşehirli Dr. Nurdan Güzel Averbek ise konuşmasını ”Tıbbı mistisizmden ayırarak bir bilim ve sanat haline getiren ilk kişi Hipokrat başta olmak üzere bu mesleğe gönül vermiş ve şu anda hayatta olmayan bütün hekimleri saygıyla anıyorum” diyerek sonlandırdı.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı