Tohumdan Çınar'a Selam Olsun!

Kırşehir TÜGVA İl Temsilciliği gençlere milli ve manevi hassasiyetlerini belirtmek adına 81 İl Teşkilatı manevi ve kültürel değerlere dikkat çekmek adına Lise ve ortaokul öğrencilerinden oluşan kısa film şeklinde iki has çekim yapıldı.

Kırşehir Haberleri 20 Aralık 2018 09:10
Tohumdan Çınar'a Selam Olsun!
-A +A

       Kırşehir TÜGVA İl Temsilciliği  gençlere milli ve manevi hassasiyetlerini belirtmek adına 81 İl Teşkilatı manevi ve kültürel değerlere dikkat çekmek adına Lise ve ortaokul öğrencilerinden oluşan kısa film şeklinde iki has çekim yapıldı. Kırşehir TÜGVA  Kırşehir İl Temsilciliği deAhi Evran'ı Veli Külliyesi önünde Halk Ozanı Neşet Ertaş'ın Dost elinden gel olmazsa varılmaz, Rızasız bahçenin gülü derilmez, Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez, Gönülden gönüle gider yol gizli gizli , Neşet Ertaş Gibi vursak tellere , Sevdamız vatandır dökülür dillere, Tohumdan Çınar'a Selam Olsun, dizilerinden oluşan mini bir klip çekimi yapıldı.
         Ahiler Diyarı Kırşehir’in birlikte ve kardeşçe yaşama kültürünün başkenti olduğunu belirten Kırşehir TÜGVA İl Temsilcisi Başkanı Sergen Özdemir, “Tarih, kültür, millî şuur, kahramanlıklar, inanç ve iman bir milletin en önemli ve temel değerleridir. Bir ağacı köklerinden koparırsanız ağaç kurur. Bir milleti de kültürel değerlerinden ayırırsanız o millet istikbalini, istiklalini kaybetmeye mahkûmdur. Onun için, bizim en büyük varlığımız kültürel ve tarihî zenginliğimizdir. Bizim kültürümüz 5 bin yıla dayanır ve gittiği her yere medeniyet, adalet, hürriyet, istiklal götürür. Kültürümüzün olduğu her yerde barış, saadet, huzur, kardeşlik vardır. Kırşehir, birlikte yaşama kültürünün anavatanıdır. Anadolu’nun gerçek Horasanı Kırşehir’dir. Çünkü buradan Ahilik medeniyet güneşi doğmuş ve iki imparatorluğa altyapı olmuştur. Bu proje ile de illerimizin kültürel zenginliklerini tanıyacağız. Serginin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/14%20Ekim%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı