Toplu İş Sözleşmesi Yapma Yetkili Öz Sağlık-İş'e verildi

Kırşehir ÖZ SAĞLIK-İŞ İl Başkanı Nurcan Özer Yargıtay 22. Hukuk Dairesi'nin toplu iş sözleşmesi yapma yetkisinin Öz Sağlık-İş Sendikası'na verilmesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Kırşehir Haberleri 26 Ekim 2019 14:38
Toplu İş Sözleşmesi Yapma Yetkili Öz Sağlık-İş'e verildi
-A +A

            Kırşehir ÖZ SAĞLIK-İŞ İl Başkanı Nurcan Özer Yargıtay 22. Hukuk Dairesi'nin toplu iş sözleşmesi yapma yetkisinin Öz Sağlık-İş Sendikası'na verilmesi üzerine yazılı bir açıklama yaptı. 
            Kırşehir ÖZ SAĞLIK-İŞ İl Başkanı Nurcan Özer açıklamasında; " T.C. Sağlık Bakanlığı ve bağlı işyerlerinde, sağlık iş kolunda çalışmakta olan işçiler adına imzalanacak olan 01.01.2019-31.12.2020 yürürlük süreli İşletme Toplu İş Sözleşmesi yetkisi, Yargıtay 22. Hukuk Dairesi tarafından kesin karara bağlanarak sendikamıza verildi. Kararın öncelikle işçi kardeşlerimiz ile her daim desteklerini bizlerden esirgemeyen Konfederasyonumuz HAK-İŞ’ e hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Sağlık ve Sosyal Hizmet işçilerinin tamamına hizmet veren, üyelerinin ‘‘iş ve sosyal hayat’’ tan kaynaklanan hakları için öncü rolünü üstlenen, yenilikçi ve dinamik sendikacılık anlayışımıza ve misyonumuza inanarak, bizlere güvenerek yetkiyi almamızda en büyük pay sahibi olan üyelerimize, hukukçularımıza, il başkanlarımıza, temsilcilerimize, sendika personellerimiz ve uzmanlarımıza ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Kararın taraflara tebliğinden itibaren T.C Sağlık Bakanlığı ile İşletme Toplu İş Sözleşmesi yapmak üzere gerekli çalışmalar derhal başlatılacak olup, yapılan/yapılacak çalışmalar üyelerimiz ve teşkilatımız ile koordineli bir şekilde yürütülerek paylaşılacaktır."
Kırşehir ÖZ SAĞLIK-İŞ İl Başkanı Nurcan Özer açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: " Bizlere inanan bizlerle beraber yol yürüyen Değerli Üyelerimize, emek camiasına hayırlı olsun. Sağlık Bakanlığına Bağlı işyerlerinde Sağlık iş kolunda çalışan işçilerimiz adına yapılacak Toplu iş sözleşmesi yetkisi HAK İŞ / ÖZ SAĞLIK İŞ Sendikamıza verilmiştir. Başta Konfederasyonumuz Genel Başkanı Sayın Mahmut Arslan’a, Sendikamız Genel Başkanımız Sayın Devlet Sert Bey’e, Yönetim kurulu üyelerine, Kardeş Sendikalarımızın Yöneticileri, Şube Başkanlarına, İl Başkanlarımıza,Temsilcilerimize,Genel merkez personellerimize,Teşkilatımıza destek veren Tüm emekçi kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.Her zaman daha ileriye." 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Mehmet Dülge

16:53 26 Ekim 2019

İnşallah hayırlısı olur. Bizim 10 aylık farklar ne olacak? 112 çalışan sürekli işci şöförlerinin de 24/12 saatleri inşallah inşallah düzelir...
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Kas%C4%B1m%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı