Toplum Destekli Polislerden 'Eğitimli Gençlerle Aydın Gelecek' Projesi

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Eğitimli Gençlerle Aydınlık Gelecek' projesi başladı.

Kırşehir Haberleri 11 Kasım 2018 15:01
Toplum Destekli Polislerden 'Eğitimli Gençlerle Aydın Gelecek' Projesi
-A +A

         Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Eğitimli Gençlerle Aydınlık Gelecek' projesi başladı.
         Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan, 15-17 yaş gurubunda yer alan lise öğrencileri için 'Eğitimli Gençlerle Aydın Gelecek' projesi başladı. Proje kapsamında öğrenciler için ilk olarak Ankara gezisi düzenlendi. Gezi kapsamında öğrenciler Anıtkabir, Etnografya Müzesi, 1. Meclis, 2. Meclis, Hacı Bayram Veli Camii'ni görme fırsatı buldu. Proje kapsamında vatandaşlık bilincinin geliştirilmesi için farklı etkinlikler yapılacak.
         Öte yandan Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile is birliğine gidilmek sureliyle eğitim ağırlıklı çalışmalar başlatıldı. Çalışmalar kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte trafik birimlerinde görevli Amir sınıfı personeller tarafından servis aracı sahip ve sürücülerine, öğrenci velilerine, öğrencilere ve sürücülere yönelik trafik konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla Emniyet Ekipleri bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor.
KAMUOYU BİLGİLENDİRİLİYOR
         Trafik Kazalarını önleme Planı kapsamında " Kırımızı Düdük" gibi çeşitli kampanyalar düzenlenerek kamuoyunun dikkati trafik konusuna çekilmek suretiyle sürekli gündemde tutulması sağlanıyor. Ağırlıklı olarak öğrencilerin bilgilendirilmesini sağlayan polis ekipleri, birçok etkinlik ile çocuklara faydaları bilgiler aktarıyorlar. Birçok konu başlığı altında halkın ve ağırlıklı olarak çocukların bilgilendirilmesini sağlayan polis ekipleri, bu kapsamda bilgilendirici ve önleyici faaliyetler sürdürmeye devam ediyor.
         S1S5 İlk ve Orta öğretim Okulları Öğrenci Velilerine, 84 Öğrenci Servis İşletmeciliği Yapan Sahip ve Sürücülerine, 464 Anaokulu öğrencilerine, 2988 ilkokul ve Ortaokul öğrencilerine, 50 Okul Geçit Görevlisi öğrencilere, Çocuklar İçin Temel Güvenlik Kuralları ile ilgili görsel ve sözlü anlatım şeklinde bilgilendirme yapılıyor.
331 ARAÇ SÜRÜCÜSÜNE EĞİTİM
Trafik Şube Ekipleri tarafından yapılan denetim ve kontrollerde sürücülere yönelik olarak Araç Kullanırken Cep Telefonu İle konuşmadan ve ışık ihlallerinden kaynaklanan kazalar ve Emniyet Kemeri Kullanımının faydaları konuları başta olmak üzere trafik güvenliğinin sağlanması sürücülerin güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla 331 araç sürücüsüne eğitim verildi. Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında yaz döneminde ilçeler ve köyler de dâhil yaz okulları ve kuran kurslarında eğitim gören öğrencilere farklı zamanlarda 15 kez yapılan toplantıda toplam 706 öğrenciye eğitim verilmiş olup, eğitimler 2018-2019 eğitim öğretim dönemi süresince artarak sürdürüleceği bildirildi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı