Trafik Verileri Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi

Kırşehir'e ait 2019 Yılı ilk 6 aylık trafik verileri, Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi.

Kırşehir Haberleri 18 Temmuz 2019 09:38
Trafik Verileri Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi
-A +A

          Kırşehir'e ait 2019 Yılı ilk 6 aylık trafik verileri, Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi.
           Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Vali Yardımcısı Adnan Kayık, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Vekili J. Yrb. Suat Orhan ve ilgili kurum amirleri katıldı.
      Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, ilimizde trafik konusunda alınan mevcut tedbirler ile alınması ve takip edilmesi gereken ilave tedbirlerin görüşülüp değerlendirileceğini söyledi. İlimizde trafik kazalarının en aza indirilmesi için gereken çalışmaları yaptıklarını belirten Vali İbrahim Akın, “İçişleri Bakanlığımızın Trafik Güvenliği Uygulama Politikası ile alakalı değerlendirme toplantısında, Trafik Kazalarını Önleme Planı doğrultusunda trafikte denetimlerin arttırılması, ölümlü ve yaralanmalı kazaların azaltılması, hız ve emniyet kemeri denetimlerinin artırılması, şehirlerarası güzergâhlara Yaşam Tünellerinin oluşturulması ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Bilindiği gibi, 2019’un Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan edilmişti. Bu kampanya kapsamında gereken tüm çalışmalar da bu toplantıda değerlendirilerek eksikler okullar açılmadan tamamlanacaktır. İlimizin temel trafik sorunlarını ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket ederek çözme gayretindeyiz. Vatandaşlarımızdan da trafikte alınan tedbirler konusuna karşı duyarlı olmalarını bekliyoruz" dedi.
      ‘Trafik Kazalarını Önleme Planı’, ‘Bu Yolda Hep Birlikteyiz/Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı’, ‘Önce Yaya Uygulaması’ ve ‘Mevcut Tedbirlerin Değerlendirilmesi’ konularının ele alınıp görüşüldüğü toplantı, emniyet teşkilatı mensupları tarafından yapılan sunum ve sonrasında yapılan değerlendirmeler ile sona erdi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Ekim%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı