Trap birincisi, İl Müdürü Numan Şahin’i ziyaret etti

Trap birincisi, İl Müdürü Numan Şahin’i ziyaret etti

 

11-13 Eylül tarihleri arasında Konya'da gerçekleştirilen Trap Sağlık Kupası Büyük Erkekler kategorisinde Türkiye 1'incisi olan ve altın madalya kazanan Kırşehirli sporcumuz Savaş Arslan, başarısını il Müdürü Numan Nafiz Şahin’i ziyaret ederek kutladı.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanlığının 2020 yılı faaliyet programında yer alan Sağlık Kupası Trap Bölgesel Lig 2. Yarışması 11-13 Eylül 2020 tarihleri arasında Konya’da yapıldı. Saraçoğlu Spor Tesisleri Atış Poligonunda yapılan oldukça heyecanlı ve birbirinden çekişmeli geçen müsabakalara 25 kulüpten 101 sporcu katıldı.

İlimizi temsil eden Savaş Arslan Büyükler Erkek kategorisinde birinci oldu.

Trap müsabakalarında dereceye giren sporcular şu şekilde oluştu: Büyük Erkekler; 1. Savaş Arslan (Kırşehir), 2. Mehmet Türkbey Menzi (Adana) 3. Kadir Sarı (Burdur)

Veteran Erkekler; 1.Halil Özgün (Karaman), 2. Yüksel Kökten (Konya), 3. Cumali Aslan (Adana)

Yıldız Erkekler; 1. Hasan Fehmi Dartar (Osmaniye), 2. Anıl Kutluca (Sivas)

Genç Bayanlar; 1. Mine Gençay (Tokat), 2. Zeynep Yağmur Sağlıklı (Kastamonu).

Başarılarından dolayı Trap Sağlık Kupası Büyük Erkekler kategorisinde ilimizi temsil ederek büyük bir başarı elde edip 1’incilikle dönen sporcumuz Savaş Arslan'ı makamında ağırlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, Trap atıcılık sporunu Kırşehir’de yaygınlaştıracaklarını söyledi.

Oldukça zorlu bir turnuvadan şampiyon olarak dönüp Kırşehir’e büyük bir başarı getirmenin mutluluğunu yaşadığı söyleyen Savaş Arslan, “Gerçekten zorlu yarışmacılarla kıyasıya bir rekabet halinde şampiyon olmak için yarıştık. Konya’ya derece elde etmek ve ilimiz Kırşehir’i en iyi şekilde temsil etmek için gitmiştim. Allah’a şükürler olsun güzel bir turnuvaydı ve sonuda güzel bitti. İnşallah bu başarılarımız hem benim hemde diğer atıcılık sporu ile uğraşan arkadaşlarımızla birlikte artarak devam eder” açıklamasında bulundu.

(HABER: SALİH HANÇER)


Yükleniyor

Yükleniyor

YükleniyorYAZARLAR