TÜGVA Yaz Okulu Başlıyor!

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kırşehir Şubesi tarafından düzenlenen "TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu" etkinliklerinin kayıt tarihi 25 Haziran'da sona erecek.

Kırşehir Haberleri 18 Haziran 2018 19:14
TÜGVA Yaz Okulu Başlıyor!
-A +A

         Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kırşehir Şubesi tarafından düzenlenen "TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu" etkinliklerinin kayıt tarihi 25 Haziran'da sona erecek. Kurslar, 25 Haziran-3 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.
         Yapılan açıklamaya göre, günde 4 saat derste Kur'an-1 Kerim, Siyer-i Nebi, Ahlak, İbadet ve İnanç konularında dersler verilirken, Basketbol, Futbol, Satranç, Karate, Kitap Okuma, Şiir Okuma, Teke Turu ve Piknik gibi etkinlikler gerçekleştirilecek.
         TÜGVA Kırşehir Şubesi'nden yapılan açıklamada, "Ortaokullu kardeşlerim. Dolu dolu bir yaz yaşamaya hazır mısınız? Türkiye'nin dört bir yanındaki Yaz Okullarımızda günlerinizi hem eğlenerek hem de öğrenerek geçireceksiniz. Başvuruları sakın kaçırmayın. Detaylı bilgi  ve başvurularınızı şu adrese yapabilirsiniz: tugva.org/tugva-ortaokul-yaz-okulu. TÜGVA Ortaokul Yaz Okulunda yapılacak olan etkinliklerle çocuklarımız; temel dini bilgileri öğrenip, Peygamber Efendimiz ’in (s.a.v.) hayatından beslenecek, Esma-ül Hüsna Ezberleri yapacak, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyacak, Bilgi Yarışmalarında hediyeler kazanacak, spor faaliyetleri ile zinde kalacak, gezi faaliyetleri ile kültürel bilinç kazanacak, zeka ve akıl oyunları oynayacak ve kitap okuma saatinde bilgi birikimlerini artıracaklardır. Kısacası çocuklarımız TÜGVA Yaz Okulunda, hem öğrenecekleri hem de eğlenecekleri bir ortama sahip olacaktır. Toplamda 6 hafta sürecek TÜGVA Yaz Okulu’na katılım ücretsizdir. TÜGVA Ortaokul Yaz okulu programımıza katılan öğrencilerimizin öğle yemeği de karşılanacaktır. TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu’na katılacak gençlerimiz; yapılacak olan spor etkinlikleriyle kendilerini daha zinde hissedecek, sosyal etkinlikler , kitap okuma ve seminerlerle de daha bilinçli birer birey haline gelecekler. Tüm bunlara ilave olarak yıl boyunca aldıkları eğitimlerini de tekrar etmiş olacaklar. Yaz okulunda çeşitli yaş gruplarından gençlerimizle bir araya gelerek çeşitli kitaplardan okumalar yapılarak seminerler verilecektir. Fakat amaç sadece bilgi vermek değil, aynı zamanda şuur kazandırmak, yeni dostluklar kurarak kardeşlik bağlarını güçlendirmek; nihayetinde ümmet bilincini temin etmektir."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı