TÜGVA Yaz Okulu Tüm Eğlencesi İle Devam Ediyor!

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kırşehir İl Temsilciliği tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen yaz okulu programına start verildi.

Kırşehir Haberleri 30 Haziran 2018 19:15
TÜGVA Yaz Okulu Tüm Eğlencesi İle Devam Ediyor!
-A +A

         Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kırşehir İl Temsilciliği tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen yaz okulu programına start verildi.  03 Ağustos tarihinde sona erecek olan yaz okulunda temel dini eğitim konuları ile sosyal etkinlik programları gerçekleştiriliyor.
120 ÖĞRENCİ İLE BAŞLADI
         10-15 yaş grubu 120 öğrenci ile başlatılan yaz okulunda Kuran-ı Kerim, Peygamberler tarihi, Ezber, Siyer-i Nebi, İlmihal ve Adabı Muaşeret gibi dini eğitim konuları yer alıyor. Yaz okulunda Futbol, Basketbol, Karate, Satranç, Ebru, Hat ve Piknik gibi sosyal etkinlikler ile de öğrenciler eğleniyor. Eğitim ve eğlenceyi bir arada buluşturan Kırşehir İl Temsilciliği, her sene çıtayı bir seviye daha yukarıya taşıdığı yeni bir yaz okulu dönemine daha merhaba dedi. Yaz okulunda, bir yandan karakter ve değerler eğitimini temel alan bir yaklaşımla öğrencilerin gönül dünyalarını zenginleştirerek manevi hazinelerine yatırım yaparken, bir yandan da sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetlerle gençleri hem dünyevi hem de uhrevi olarak geleceğe hazır hale getirmeyi hedefliyor.
TECRÜBELİ ÖĞRETMENLER, DOLU DOLU BİR PROGRAM
         Özellikle öğretmenlerin seçiminde uzun bir mesai harcadıklarını dile getiren TÜGVA Kırşehir İl Temsilcisi Sergen Özdemir, aynı zamanda öğrencilerin sıkılmayacağı, her gün yaz okuluna gelmesi için ilgisini çekeceği sosyal ve sanatsal faaliyetlerle dolu bir program hazırladıklarını söyledi.
BU YAZ OKULU’NDA SPOR’DAN SANAT’A, OYUN’DAN YARIŞMALARA YOK YOK
         TÜGVA Kırşehir İl Temsilciliği öğrencilere Futbol, Basketbol, Karate, Turnuvalar, Masa Tenisi, Satranç, Seminerler, Geziler, Ebru Sanatı, Piknik gibi daha birçok hizmeti ücretsiz sağlıyor. Öğrencilerin hiç bitmesini istemeyeceği Yaz Okulu, 03 Ağustos Cuma günü sona erecek. TÜGVA Yaz Okulu Eğitim Programı hakkında bilgi veren Kırşehir İl Temsilcisi Sergen Özdemir milli ve manevi duygulara sahip bir gençliğin ihtiyacının bir kez daha görüldüğünü belirterek “Amacımız milli ve manevi duygulara sahip bir Gençlik yetiştirmektir. Vakıf olarak bize düşen görevler arasında da ülkesini seven, dindar bir nesil yetiştirmek vardır. Bu yaz okulu vesile ile ülkemizin geleceği olan genç kardeşlerimizin yetişmesine katkıda bulunmak için tüm gayretimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı