Turizm Haftası Start Aldı!

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Turizm Haftası'nın açılışı, hafta sonuna denk gelince, hafta yarın saat 11.00'de başlayacak olan etkinliklere çevrildi.

Kırşehir Haberleri 16 Nisan 2018 19:13
Turizm Haftası Start Aldı!
-A +A

             Kırşehir’de, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından Turizm Haftası dolayısıyla gerçekleştirilecek olan etkinlikler, Kırşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Salonu’nda yarın saat 11.00'de başlayacak. Kırşehir Tanıtım Filmi'nin gösteriminde sonra açılış konuşmaları yapılacak. Program, Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu’ndan “Neşet Ertaş” türküleri dinletisi sunulacak.
         Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin gösterisini Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi’nden Doç. Dr. Duygu Eren’in “Bölge ve Şehir Pazarlamasında Destinasyon İmajı, Destinasyon Markası ve Destinasyon Kişiliği konulu konferans sunulacak. Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galeri Salonu’nda “Tarih Kültür Sanat ve Turizm Şehri Kırşehir Fotoğraf Sergisi açılışı gerçekleştirildi. Ahi TV ekranlarında Öğretim Görevlileri İbrahim Aydın ile Fatih Akyol’un katıldığı Turizm konulu bir program gerçekleştirilecek.
         Turizm Haftası çerçevesinde Çarşamba günü saat 10.00’da Ramada Otel’de Otel ve Seyahat Acenteleri ile toplantı yapılacak. Yarın Saat 11.00’de de Kırşehir Kültür Merkezi Salonu’nda Erzurum Tiyatrosu sanatçılarının sunacağı “Pinokyo” adlı tiyatro oyunu ile saat 19.30’da yine Erzurum Tiyatrosu sanatçılarının “Mösyö De Pourceuagnac” adlı oyan sahnelenecek.
         19 Nisan Perşembe günü saat 10.00-18.00 arasında Cacabey Meydanı’nda “Kırşehir'imizi Tanıtıyoruz” programı çerçevesinde Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu müzik dinletisi, Kırşehir Belediyesi Mehter takımı gösterisi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin gösterileri sunulacak. Saat 14.00’te Kırşehir Televizyonu ekranlarında Öğretim Görevlileri İbrahim Aydın ile Fatih Akyol’un katılacağı Turizm konulu bir program gerçekleştirilecek.
         Kırşehir’deki Turizm Haftası etkinlikleri 20 Nisan Cuma günü yapılacak etkinliklerle sona erecek. Son günde saat 10.00’da Ahi Evran Üniversitesi Bağbaşıo Yerleşkesi’nde “Öğrencilerimiz Kültür Varlıklarını Geziyor” programı gerçekleştirilecek. Saat 14.00’te Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı Eyüp Temur’un Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda “Kırşehir’in Turizm Potansiyeli” konulu konferansı ve Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu müzik dinletisi ile sona erecek.
 
 
 
 
 

 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Mart%20Gazetemiz-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı