Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı Başkanı Dr. Abdullah Çalışkan oldu

Kırşehir 23. ve 24. Dönem Kırşehir milletvekili Abdullah Çalışkan; Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı Başkanı oldu.

Kırşehir Haberleri 2 Ocak 2020 14:17
Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı Başkanı Dr. Abdullah Çalışkan oldu
-A +A

            Kırşehir 23. ve 24. Dönem Kırşehir milletvekili Abdullah Çalışkan; Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı Başkanı oldu. 
             Türk Dünyası ve akraba toplulukları arasında sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik işbirliğini artırmak, ortak tarihimizden gelen dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirerek kültürel zenginliklerimizin tanıtılmasına katkıda bulunmak, iletişimi sağlamak, güçlendirmek, birbirlerini daha yakından tanımalarına imkan sağlamak amacıyla kurulan ve insan hak ve özgürlükleri konusunda hiçbir ayrım gözetmeksizin insan hak ve değerlerinin her alanda ve her yerde korunması, geliştirilmesi, uygulanması ve çevre bilincinin geliştirilmesi hususlarında faaliyetler yapmaktır. Türk birliğinin ve İslam birliğinin sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı Başkanı Çalışkan'ı Çınar Kırşehir Gazetesi ve kirsehirhaber365.com Ailesi olarak tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. 
Öte yandan Başkent Ankara’da bir dizi temaslarda bulunan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 23. ve 24. Dönem Kırşehir milletvekili ve Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı Başkanı Dr. Abdullah Çalışkan’ı ziyaret etti.
             Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı’nın (TPDV) son genel kurulunda Vakıf Başkanlığına seçilen Dr. Abdullah Çalışkan’ı ziyaret eden Rektör Alma, Dr. Çalışkan’a yeni görevinde başarılar diledi. İkili görüşmede Iğdır Üniversitesi’ne öğrenci alımı değerlendirilirken Rektör Alma, Iğdır Üniversitesi olarak yabancı öğrencileri ağırlamaktan ve Türkiye ile dost ve kardeş ülkeler arasında yeni köprüler kurmaktan onur duyduklarını ifade etti. Rektör Alma, TPDV’nin de desteğiyle Türk dünyasından öğrencilerin Iğdır Üniversitesi’ne yönlendirilebileceğini belirtti. TPDV Başkanı Dr. Çalışkan ise, Türk dünyasından öğrencilerin Iğdır Üniversitesi gibi sürekli gelişim kaydeden bir üniversitede eğitim almaları için gerekli desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti.
             Rektör Alma’nın, TPDV Başkanı Dr. Abdullah Çalışkan’ı ziyareti karşılıklı iyi dileklerde bulunulması ve Dr. Çalışkan’ın, Rektör Alma’nın nazik ziyaretine teşekkür etmesiyle son buldu.
ABDULLAH ÇALIŞKAN KİMDİR?
            16 Mart 1974'te Ankara'da doğdu. Babasının adı Kemal, annesinin adı Ümüş'tür. Avrupa Birliği Uzmanı; Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisansını Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde işletme (MBA) alanında tamamladı. Bel-Ko Limited Şirketi'nde Danışman; Beğendik AŞ'de Bütçe ve Planlama Uzmanı ve Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme AŞ'de Proje ve Dış Ticaret Yöneticisi olarak çalıştı. 
          Önce Dışişleri Bakanlığı'na daha sonra da Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'na bağlanan Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi'nde Bölgesel Kalkınma Sektör Koordinatörlüğü görevinde bulundu. Avrupa Birliği müzakereleri çerçevesinde müzakere heyetinde görev aldı. Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon Doktora Programında tez hazırlama çalışmalarına devam etmektedir. 23. Dönem'de Avrupa-Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AAPA) Türk Grubu Üyesi oldu. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Çalışkan, evli ve 2 çocuk babasıdır. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AK Parti' den Kırşehir milletvekili seçilmiştir. Çalışkan son olarak Türk Dünyası Parlamenterler Vakfı Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı