Türkiye Birincisi Kırşehir'den!

"Bir Düşün Sen" Milli Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışması'nda Cacabey Ortaokulu öğrencisi Ayşenur Yağmur, "Karakulak" adlı projesi ile Türkiye birincisi olarak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan ödül aldı.

Kırşehir Haberleri 21 Mayıs 2018 20:07
Türkiye Birincisi Kırşehir'den!
-A +A

                 Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği'nin işbirliğiyle düzenlenen, "Bir Düşün Sen" Milli Ulaşım Teknolojileri Tasarım Yarışması'nda Cacabey Ortaokulu öğrencisi Ayşenur Yağmur, "Karakulak" adlı projesi ile Türkiye birincisi olarak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan ödül aldı. 
                Ayrıca Cacabey Ortaokulu'nda düzenlenen törenle de öğrenci Ayşenur Yağmur’a ödül verildi. 
                Öte yandan, Kırşehir genelinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda derece elde edilen öğrencilere de hediyeler verildi. "Aile" konulu il yarışmasında il ikincisi olan Neslihan Şevval Erdem'e, "Trafik" konulu resim yarışmasında il ikincisi olan İpek Vuslat Deveci'ye ve Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen Mangala Oyunu Yarışması'nda il birincisi olan Adem Sahip'e Cuma günü Okul Müdürü Hayati Barça tarafından hediyeler verildi. Okul Müdürü Barça yaptığı açıklamada, "Yarışmalarda okulumuzu gururla temsil eden öğrencilerimizi, emeği geçen öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyoruz" dedi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı