TUTAP Heyetinden Vali Akın'a Ziyaret

Dünya Mirası Türkiye Projesini yürüten Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Genel Başkanı Fikret Yıldız ve beraberindeki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 6 Mart 2019 14:29
TUTAP Heyetinden Vali Akın'a Ziyaret
-A +A

         Dünya Mirası Türkiye Projesini yürüten Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Genel Başkanı Fikret Yıldız ve beraberindeki heyet Vali İbrahim Akın’ı ziyaret etti.
        Ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, ülkemizin tanıtımı adına çalışmalar yürüten TUTAP’ın önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.
         Ülkemizin tanıtılması konusunda yapılan faaliyetlerin desteklenmesinin ülke olarak uluslararası alanda sahip olduğumuz vizyona önemli katkılar sağlayacağını belirten Vali İbrahim Akın, “Turizm ve Tanıtma Platformu TUTAP, ülkemizin bütün değerleriyle birlikte daha etkili, daha kapsamlı bir şekilde tanıtılması adına yaptığı çalışmaları destekliyoruz. ‘Dünya Mirası Türkiye’ projesi de TUTAP tarafından yürütülmektedir. Malumunuz olduğu üzere ilimizin en değerli tarihi değerleri olan Cacabey Medresesi ve Ahi Evran Camisi UNESCO Geçici Dünya Mirası Listesinde yer almaktadır. Turizm ve kültürel zenginliğe sahip ülkemizin bütün değerlerini farklı ülkelerde yaşayan insanlara, ülkemize gelen yabancı misafirlere tanıtmak ülkemizin turist sayısını da artıracaktır. Bu vesileyle, TUTAP ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.
         Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) Genel Başkanı Fikret Yıldız da konuşmasında, “Ülkemizin tanıtımına dair faaliyetler sürdürüyor, bu çerçevede projeler hazırlayarak düzenlediğimiz etkinliklerle çalışmalarımızı hedef kitlelere ulaştırmak için gayret ediyoruz. Bu kapsamda Kırşehir’de bulunan Cacabey Medresesi ve Ahi Evran Camisinin Dünya Mirası listesi alınması konusunda çalışmalar yürüteceğiz.” şeklinde konuştu.
       TUTAP Genel Başkan Yardımcısı Şerife Karacabey ve TUTAP Kırşehir Temsilcisi Osman Demir’in de yer aldığı ziyaret, Vali İbrahim Akın ve misafirler arasında yapılan fikir alış-verişi ile sona erdi. 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı