Uğur Böcekleri'nden Çınar'a anlamlı ziyaret

Kırşehir merkez Defne Kılıçözlü Anaokulu Uğurböcekleri Sınıfı'nın minikleri, gazetemiz Çınar Kırşehir’i ziyaret ederek çalışmaları yerinde gördüler ve gazetenin nasıl ve ne şekilde basıldığını öğrendiler.

Kırşehir Haberleri 16 Şubat 2019 19:15
Uğur Böcekleri'nden Çınar'a anlamlı ziyaret
-A +A

         Kırşehir merkez Defne Kılıçözlü Anaokulu Uğurböcekleri Sınıfı'nın minikleri, gazetemiz Çınar Kırşehir’i ziyaret ederek çalışmaları yerinde gördüler ve gazetenin nasıl ve ne şekilde basıldığını öğrendiler.
            Öğretmenleri Dilek Öz ile birlikte Uğur Böcekleri Sınıfı’nın minikleri, Çınar Kırşehir Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ve mizanpaj sorumluları ile görüşerek gazetenin hazırlanma aşamasını izlediler. Çınar Kırşehir’in hazırlanışının ilk basamağından başlamak üzere baskı işlemleri hakkında incelemelerde bulunan minikler, yönelttikleri sorularla ne kadar dikkatli olduklarını da gösterdiler. “Kimler gazeteci olmak istiyor?” sorusuna parmak kaldırarak cevap veren Defne Kılıçözlü Anaokulu'nun minikleri, birçok mesleği yerinde görerek anlamaya çalışırken, Çınar Kırşehir’i yakından tanımaya çalıştılar. Çınar Kırşehir’in Cuma günkü sayısını alan öğrenciler, dikkatli bakışlarıyla öğrendiklerinin mutluluğunu birbirleriyle paylaştılar.
         Çınar Kırşehir Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal da, gazetenin hazırlanma ve basılma birimlerini öğrencilere anlattı. Uğur Böcekleri Sınıfı Öğretmeni Dilek Öz, haberleşmenin ve haberleşme şekillerinin nasıl olduğu konusunda miniklerden fikir aldı ve geleceğin gazetecileri küçük sohbetin ardından gazetemizden ayrıldılar. Çınar ziyaretinin ardından Kırşehir PTT Başmüdürlüğü'ne ziyaret eden öğrenciler kendileri tarafından hazırlanan mektup ve resimleri anne, baba, anneanne, babaanne ve dedelerine gönderdiler. Yazı İşleri Müdürümüz Seda Kızıltepe Baysal ve Uğur Böceklerinin Öğretmeni Dilek Öz ile PTT Pazarlama Personellerinden Ali Sönmez'in de eşlik ettiği ziyarette çocuklar PTT hakkında da detaylı bilgiler alarak günümüzde pek ilgi gösterilmeyen mektup yollama geleneğini yaşatmış oldular. Pulları tek tek mektuplarına iliştirerek, zarflara sevgi sözcükleri ve kokularını bırakan miniklerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Öğretmen Ziya Kılıçözlü İlköğretim Okulu 1965–1966 yılında Bayındırlık Müdürlüğünce emanet usulü ile yaptırılmış, 1966 yılının Şubat ayında 175 öğrenci ile eğitim ve öğretime açılmıştır.1998 yılında Türk Milli Eğitim sistemindeki ilkokulların ilköğretimlere dönüştürülmesi yolundaki mevzuat değişikliği nedeniyle adı Öğretmen Ziya Kılıçözlü İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. Daha sonra ilköğretimlerin kesintisiz sekiz yıla çıkarılması ile okulumuza ilk defa 2000–2001 öğretim yılında 6.sınıf açılmıştır. Okulumuz 1966 yılından beri 1997 yılına kadar İlkokul olarak bin 876 öğrenci mezun vermiştir. İlköğretim binasının yan tarafa taşınmasından sonra hayırsever Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü tarafından bina tamamen yenilenerek anaokuluna dönüştürülmüştür. Adını da torunu olan Defne Kılıçözlü’den alınmıştır. Okulun sahip olduğu arsa Öğretmen Ziya Kılıçözlü tarafından Milli Eğitim Müdürlüğüne hibe olarak verildiğinden okulun adı Öğretmen Kılıçözlü İlkokulu olarak belirlenmiştir. Ancak bina yenilendikten sonra Defne Kılıçözlü  Ana Okulu olarak değiştirilmiştir.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı