Üniversite İle Kent Buluşacak!

Ahi Evran Üniversitesi tarafından 10-12 Mayıs tarihlerinde Üniversite-Şehir Buluşması gerçekleştirilecek

Kırşehir Haberleri 9 Mayıs 2018 19:15
Üniversite İle Kent Buluşacak!
-A +A

         10 Mayıs Perşembe günü saat 10.30’da Cacabey Meydanı'nda açılışı yapılacak programda Ahi Evran Üniversitesi'nin birimleri tanıtılacak ve rektör-halk-öğrenci buluşmaları sağlanacak. Etkinlikte, Ahi Pilavı ikramı, halk oyunları, jimnastik gösterileri, konserler ve atölye çalışmalarından örnekler sunulacak.
     Üniversite ile şehir işbirliğine önem veren Ahi Evran Üniversitesi, bugün başlayacak olan üç gün süreli etkinlikte şehirle buluşacak. Cacabey Meydanı'nda 10 Mayıs Perşembe günü saat 10.30'da Kırşehirlilerle bir araya gelecek olan Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri, alanda kurulacak standlarla üniversitede yapılan faaliyetleri anlatacak. Programda Ahi Evran Üniversitesi'nin birimlerinin tanıtımı, rektör-halk-öğrenci buluşmaları, Ahi Pilavı ikramı, halk oyunları, jimnastik gösterileri, konserler, atölye çalışmalarından örnekler gibi etkinlikler yer alacak.
         Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversite tarafından ilki geçen yıl düzenlenen "Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir ile Bütünleşiyor" buluşmasının bu yıl ikincisinin gerçekleştireceklerini belirtirken, "Üniversitemiz birimleri standlarının yer aldığı tanıtım etkinliğinin ilkini geçen yıl gerçekleştirdik. Üniversitedeki birimlere ait standlar ziyaretçilerden yoğun ilgi görmüştü. Öğrencilerin ve birimlerin yıl boyunca yaptığı etkinliklerin ve bölümlerin tanıtıldığı standlarda renkli görüntüler ortaya çıkmıştı. Üniversite-Şehir Buluşması'nın ikincisi de dolu dolu etkinliklerle gerçekleşecek. Göreve geldiğimiz günden bu yana üniversite-şehir işbirliğini önemsiyoruz ve bu anlamda çalışmalarımızı sürekli hale getirmeye çalışıyoruz. Üniversitede yapılan işlerin şehirle buluşmasını, şehrin üniversiteden haberdar olmasını istiyoruz. Üniversite olarak güzel işler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.
“SORUMLU ÜNİVERSİTE BİLİNCİ İLE YOLA DEVAM EDİYORUZ.” 
     Ahi Evran Üniversitesi için önemli başarılardan biri olan 41 üniversite içerisinden beş pilot üniversiteden biri olması hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Karakaya, bu sorumluluğu taşıyan ve bu sorumluluğa göre hareket eden bir üniversite olduklarını anlattı. Aynı zamanda KOP Üniversiteler Birliği içerisinde Ahi Evran Üniversitesi'nin de yer aldığını sözlerine ekleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi'nin marka bir üniversite olması için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.
         Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, standların üç gün boyunca ziyaretçiler için açık kalacağı bilgisini verdi.
     Üniversite birimlerine ait standlarının yer aldığı tanıtım programı 10-12 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle devam edecek.


Kaynak : Çınar Haber Merkez

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı