Üniversitelerin "Kalite" Dayanışması!

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Vatan Karakaya, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş ile Kalite Yönetim Sistemi Belgesi sürecinde kazandıkları deneyimleri paylaştı

Kırşehir Haberleri 5 Temmuz 2018 09:24
Üniversitelerin "Kalite" Dayanışması!
-A +A

                 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof Dr. Vatan Karakaya, Türkiye'de ilk defa tüm birimleriyle aldıkları Kalite Yönetim Sistemi Belgesi sürecindeki deneyimlerini Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş ile paylaştı.
                AEÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre Rektör Pakiş, Ahi Evran Üniversitesini ziyaret ederek pilot üniversite ve kalite belgesi alım süreçleriyle ilgili görüş alış verişinde bulundu.
               AEÜ'nün fakülte ve yüksekokul inşaatlarını da inceleyen Pakiş, Ahi Evran Üniversitesi'nin kalite belgesi sürecindeki tecrübelerinden istifade etmek istediklerini belirtti.
               Elde ettikleri bu başarıdan dolayı Karakaya'yı tebrik eden Pakiş, AEÜ'nün Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile diğer üniversitelere örnek olduğunu, bu belgenin üniversitelerin tercih edilmesinde önemli ayrıcalık taşıdığını vurguladı.
                AEÜ Rektörü Karakaya ise, bölgesel bir üniversite olmanın yanı sıra dış paydaşları ile sürekli iletişim halinde bulunduklarını ifade ederek, özellikle kalite süreci ile ilgili deneyimlerini farklı üniversitelerle paylaştıklarını aktardı.
              Uşak ve Amasya Hitit üniversitelerinin yöneticilerine de bu süreçteki tecrübelerini aktardıklarını dile getiren Karakaya, Cumhuriyet ve Gaziantep üniversitelerinin de bu konuda işbirliği talebinde bulunduklarını, Türk Standartları Enstitüsünden tüm birimleriyle Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alan tek üniversite olduklarını hatırlattı.
              Kalitede tescillenmiş bir üniversite olma sürecini başarılı şekilde geçtiklerini bildiren Karakaya, "Üniversitemiz diğer üniversitelere kalite sürecinde bir model oldu. Kalite, devam eden bir süreçtir. Tetkik ve denetimler devam etmektedir. Bir basamak daha ilerisi olan Mükemmellik Ödülüne Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi adaydır." ifadelerini kullandı.
 

Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı