SICAK HABER

Usulsüz Avlanmalar Balıkların Neslini Tüketiyor

Kırşehir Amatör ve Sportif Olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er, usulsüz balık avlanmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Haberleri 26 Ekim 2018 19:11
Usulsüz Avlanmalar Balıkların Neslini Tüketiyor
-A +A

        Kırşehir Amatör ve Sportif Olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er, usulsüz balık avlanmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

         Kırşehir Amatör ve Sportif olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er, balıklarının neslini tüketen avlanma şekilleri hakkında şu bilgileri kaydetti: “Yasak avlanmalar şimdi elektrikli şokla avlanma birde manyetikle avlanma var. Tabi bu manyetik çok feci bir şekilde irili ufaklı ne var ne yok yuvayı hem bozuyor hem de dağıtıyor. Hem de balıklar çok sıkıntıya giriyor kurtulma şansı kalmıyor. Balıkların tamamı ölüyor hele küçük levrek yavruları yok oluyor. Bizim su ürünlerimizin görevidir. Görevlerini tam olarak yerine getirmiyorlar. Kendi kafalarına göre çalışmalarını yapıyorlar ve götürdükleri kadarda götürüyorlar. Tonlarca balık gidiyor. Buna bile bile göz yumuluyor.
         Ben 2 yıldır uyarımı yapıyorum. Şikayet üstüne şikayet geliyor. Burada tamamen küçük yavru balıklar satılıyor. Neden buna göz yumuluyor. Hirfanlı Barajı'ndaki balıklar tüm Türkiye’ye yetecek kadar çok balık yönünden çok zenginiz ama götüren çok götürüyor. Ben defalarca söylüyorum tamam deyip geçiştiriyorlar. Balıklara ilgili ve şefkatli davransalar bu kadar katliam olmaz."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20Nisan%20Cuma-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı