SICAK HABER

Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Standı kuruldu!

Kırşehir Haberleri 29 Haziran 2018 19:11
Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Standı kuruldu!
-A +A

         Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” münasebetiyle Kırşehir Cacabey Meydanı’nda bilgilendirme standı kurularak vatandaşlarımıza uyuşturucunun zararları ve kurtulma yolları hakkında bilgiler verilerek el ilanları dağıtıldı. Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğü'nden yapılan bilgilendirmelerde şu ifadelere yer verildi: " Dünyada uyuşturucu kullanma alışkanlığında artış olması ve bunun insanlık için büyük bir tehdit oluşturduğu gerçeğinden hareket eden Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 1987 yılında aldığı bir kararla, uyuşturucusuz temiz bir toplum hedefine ulaşma ve uluslararası alanda eylem ve işbirliğini güçlendirme konusundaki kararlığını vurgulamak amacıyla, 26 Haziran tarihini “Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü” olarak belirlemiştir.
        Madde bağımlılığı ile mücadelede en temel faktör eğitimdir. Madde bağımlılığının yol açtığı fiziksel, ruhsal ve toplumsal sorunlar hakkında bilgilenme mücadelenin ilk basamağıdır. Çocukların ve gençlerin bu konuda bilinçlendirilmeleri, bağımlılık yapıcı maddelerden onları bilinçli bir şekilde uzak tutmak için önemlidir. Madde kullanımı ve bağımlılığı, ortaya çıkardığı sonuçlar nedeniyle sadece kullanan kişiyi etkilemekle kalmayıp, başta yakın çevresi olmak üzere toplumun bütün kesimlerine yansıyarak önemli bir sağlık sorunu haline gelmektedir.
        İnternet kullanımının her geçen gün artan bir çağda yaşadığımız aşikâr. Dolayısıyla İnternet üzerinden uyuşturucuya erişim dikkate alınmalı ve engellenmelidir. Bu bağlamda internet kullanımının düzenlenmesi zorunluluktur. İnternet üzerinden maddelerin pazarlanması ve uyuşturucu kullananların ortak platform oluşturmaları engellenmelidir. Bilhassa gençleri bu felaketten korumak ve kurtarmak insani ve milli bir vazifedir. Bu bataklığa saplanan gençler, tehlikeyi bilmediklerinden basit bir hevesle ve kötü arkadaşların telkini ile beden ve dimağlarını, istikballerini uçuruma atmış olmaktadırlar.
        Vatandaşlarımız, 171 Uyuşturucu Bilgilendirme ve Sigara Bırakma Hattı’nı arayarak gerekli yardım ve bilgiyi alabilirler."
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı