Vakit Taş Üstüne Taş Koyma Vaktidir

AK Parti Ankara 3. Bölge beşinci sıra milletvekili adayı olan Kırşehirli Hacı Turan, seçim çalışmalarını aralıksız devam ediyor.

Kırşehir Haberleri 19 Haziran 2018 19:13
Vakit Taş Üstüne Taş Koyma Vaktidir
-A +A

 AK Parti Ankara 3. Bölge beşinci sıra milletvekili adayı olan Kırşehirli Hacı Turan, seçim çalışmalarını aralıksız devam ediyor. 2. Dönem Kırşehir Milletvekili ve AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan'ın 24 Haziran seçimlerinde Başkent'te seçilebilecek yerden aday gösterilmesi Kırşehir'de memnuniyet yaratırken, aday listelerinin açıklanmasıyla seçim çalışmalarına başlayan Hacı Turan, tempoyu gün geçtikçe yükseltiyor. Son olarak yaptığı seçmen görüşmelerinde AK Parti yatırımlarını değerlendiren Kırşehirli Hacı Turan, 24 Haziran'dan sonra Türkiye için yepyeni ve aydınlık bir dönemin başlayacağını söyledi.
     AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Hacı Turan “AK Parti tarafından son 15 yılda Ankara’mıza yapılan yatırım bedeli 115,6 Milyar TL. Biz Ankara’ya hizmet edeceğiz. Hizmet sevdalısı biri olarak biz diyoruz ki Ankara’ya vakit taş üstüne taş koyma vaktidir" dedi. Hacı Turan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye Ak Parti iktidarlarıyla birlikte huzur ve istikrarlı günlere kavuştu. Demokratikleşmeden ekonomiye, ulaşımdan sağlığa, eğitimden toplumsal barışa, gerçekleştirdiği önemli reformlarla büyük bir başarıya imza attı. Ülke baştan aşağı yenilendi. Artık coğrafyasına yön veren güçlü bir Türkiye var. Milleti için çalışan, hizmeti yurdumuzun her bir köşesine kesintisiz getiren bir yönetim anlayışı var. Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde mazlumların ve mağdurların umut ışığı, bölgesinin paylayan yıldızı bir Türkiye var. 5’ten büyük dünyanın vicdanı olan bir Türkiye var. AK Parti Hükümetlerimiz devleti milletine hizmetkâr kılan cumhuriyet tarihinin en kapsamlı alt ve üst yapı hizmetlerini meydana getirmiş, modern şehirler inşa etmiştir. Türkiye artık değişimin, gelişmenin, huzur ve istikrarın adresi olmuştur. AK Parti demek hizmet demektir.  İstikrarlı ve kararlı büyümesine devam ederek uluslararası derecelendirme kuruluşlarını her zamanki gibi yine yanıltan ülkemiz 2017 yılında yüzde 7,4’lük büyüme oranı ile dünyanın en büyük ekonomilerini temsil eden G- 20 grubu ülkeleri arasında, Çin, Hindistan ve Endonezya gibi hızlı büyüyen ülkeleri de geride bırakarak en hızlı büyüyen ülke olmuştur. AB ülkeleri arasında ise İrlanda’dan (yüzde 7,8) sonra en hızlı büyüyen ikinci ekonomi olmuştur. Türkiye ekonomisi 2018'in ilk çeyreğinde yüzde  7.4 büyüdü Ülkemizin 2003-2017 yılları arasında ortalama büyüme oranı yüzde 5,7 ve 2010-2017 yılları arasında ortalama büyüme oranı ise yüzde 6,8 seviyesinde olmuştur. Türkiye ekonomisi 2018'in ilk çeyreğinde yüzde  7.4 büyüdü. 2002 Yılından Bu Yana 6,8 Milyonluk İlave İstihdam Yarattık. 2002 yılında 21,4 milyon kişi istihdam edilmekteyken, istihdam edilen kişi sayısı 2017 yılında 6,8 milyon kişi artarak 28,2 milyon kişiye yükselmiş durumdadır. İstihdam oranımız ise 2002 yılında yüzde 44,4 iken 2017 yılında yaklaşık 3 puan artış kaydetmiş ve yüzde 47,1 seviyesine yükselmiştir.
2002 yılının sonunda 36,1 milyar dolar olan ihracatımız 2017 yılı sonu itibarıyla 4 kat fazla değere ulaşarak 143,8 milyar dolara yükselirken aynı şekilde ithalatımız ise geçen bu dönemde 51,6 milyar dolardan 5 kat artmak suretiyle 233,8 milyar dolara yükselmiştir. 2002 yılının sonu itibarıyla 100 milyar doların altında gerçekleşen dış ticaret hacmimiz 2017 yılında 391 milyar dolar seviyesine ulaşmıştır.
2002 yılında ülkemize gelen turist sayısı yaklaşık olarak 13 milyon kişi iken, bu sayı 2017 yılında 38 milyona çıkmıştır. Türkiye’ye gelen turist sayısı son 16 yıllık dönemde yüzde 186 artış göstermiş durumdadır. 2018 yılının ilk çeyreği itibarıyla ise ülkemize 7,3 milyon turist gelmiştir. Bu sayı 2017 yılının ilk üç aylık döneminde gelen turist sayısından yüzde 51 daha fazladır.
Ankara 3. Bölge milletvekili adayı olarak seçim bölgemizde yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Halkımıza hizmet yolunda Yenimahalle, Etimesgut, Sincan, Beypazarı, Ayaş ve Nallıhan ilçelerimizde vatandaşlarımızla gece, gündüz demeden bir araya geliyor. Onların talep ve önerilerine çözüm üretiyoruz. Ankara’mız ülkemizin başkenti ve dünya markası bir şehir. Ankara 15 Temmuz destanının yazıldığı bir şehir. Son 15 yılda Ankara’mıza yapılan yatırım bedeli 115,6 Milyar TL. Biz Ankara’ya hizmet edeceğiz. Hizmet sevdalısı biri olarak biz diyoruz ki Ankara’ya vakit taş üstüne taş koyma vaktidir. Vakit Ankara’ya hizmet vaktidir. Halkımıza hizmete devam, Ankara’ya hizmete devam diyoruz."
HACI TURAN KİMDİR?
1968 yılında Kırşehir ili Mucur ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğretimini Kırşehir’de; Yükseköğretimini ise Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde tamamladı. Üniversite yıllarında öğrenci başkanlığı görevlerinde bulundu. İşletme alanında yüksek lisansımı yaptı. 2002- 2007 yıllarında AK Parti Kırşehir Milletvekilliği yaptı. Halen AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekte olan Hacı Turan evli ve 3 çocuk babası.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı