Vali Akın, Kaman’da Spor Yatırımlarını İnceledi

Vali İbrahim Akın, Kaman ilçesini ziyaret ederek Kaman Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Altuncan Hatun Kız Yurdu ve Hirfanlı’da bulunan Ahi Evran Gençlik Kampında incelemelerde bulundu.

Kırşehir Haberleri 13 Mart 2019 09:03
Vali Akın, Kaman’da Spor Yatırımlarını İnceledi
-A +A

            Vali İbrahim Akın, Kaman ilçesini ziyaret ederek Kaman Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Altuncan Hatun Kız Yurdu ve Hirfanlı’da bulunan Ahi Evran Gençlik Kampında incelemelerde bulundu.
             İlk olarak yapımı tamamlanan ve yakın zamanda faaliyete geçecek olan yeni Kaman Gençlik Merkezi hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın, burada devam eden kurslar, atölyeler ve yapılan etkinlikler hakkında yetkililerden bilgiler aldı.
            Sonrasında Kaman Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne geçen Vali İbrahim Akın, idari bina, spor salonu ve Kaman Stadyumunda incelemelerde bulundu. Spor salonunda antrenman yapan sporcular ile de kısa bir sohbet gerçekleştiren Kırşehir Valisi İbrahim Akın, ardından Kaman Altuncan Hatun Kız Yurduna geçti.
            Yurttaki incelemelerden sonra Hirfanlı’da bulunan ve ülkemizin dört bir yanından gençlerimizin gelerek sosyal, sportif, kültürel ve kişisel faaliyetler yaptıkları Kırşehir Ahi Evran Gençlik Kampına geçen Vali İbrahim Akın, lojmanların bakım, onarım, tadilatları, portatif yüzme havuzu ve vapur iskelesi alanlarında incelemelerde bulundu.
           Vali İbrahim Akın, incelemeleri sırasında yaptığı konuşmada, gençlerimizi spora yönlendirerek daha zinde ve bedenen daha sağlıklı nesiller yetiştirme gayretinde olduklarını söyledi.
            Kırşehirli gençlerimizin spora olan ilgisini bildiklerini ve bu yönde önemli çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi, sporcu gençlerimiz sportif yarışmalarda önemli dereceler alarak bizleri onurlandırmaktadır. Bizler de bu başarıların devamının gelmesi ve kalıcı olması için gereken desteği vermekteyiz. Bugün de Kaman’da devletimiz tarafından yapılan yatırımları inceledik. Bütün bu çalışmaların amacı gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi ve bağımlılık yapan her türlü tehditten uzak durmalarını sağlamaktır.” dedi.
            Vali İbrahim Akına programlarında Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Gençlik ve Spor İl Müdür Faruk Şahin, Kaman Gençlik ve Spor İlçe Müdürü, Gençlik Merkezi Müdürü, Kaman Yurt Müdürü ile Gençlik ve Spor ilçe personelleri eşlik etti.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı