Vali Akın, Karne Dağıttı

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı'nın sona ermesi nedeniyle Sebahat-Osman Yalçınkaya Ortaokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttı

Kırşehir Haberleri 9 Haziran 2018 20:12
Vali Akın, Karne Dağıttı
-A +A

        Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı'nın sona ermesi nedeniyle Sebahat-Osman Yalçınkaya Ortaokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttı. Kırşehir'de, 228 okulda 44 bin 144 öğrenci karne sevinci yaşadı.
         Öğrencilere karnelerini dağıttıktan sonra onlara çeşitli nasihatlerde bulunan Vali İbrahim Akın, öğrencilerin yaz tatilini iyi değerlendirerek hem bedenen hem de ruhen dinlenmeleri gerektiğini söyledi.
         Kırşehir’de toplam 228 okulda 44.144 öğrencinin karne aldığını belirten Vali İbrahim Akın, “Öğrencilerimiz tatilde bol bol kitap okumalı, tatil yapmalı, hem ruhen hem de bedenen dinlenmelidir. Karne alan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıla heyecanla, hevesle başlayacaksınız. Hepiniz tatili hak ettiniz, hepinize iyi tatiller diliyorum. Kırşehir eğitimde ülkemizin marka kentlerinden birisi. Bu başarının sağlanmasında büyük emeği olan öğretmenlerimize, çocuklarının eğitimi için her türlü fedakarlığı yapan velilerimize ve katkısı olan herkese hizmetlerinden, emeklerinden, fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
         Karne dağıtım programı, Vali Akın ve beraberindekiler tarafından öğrencilere karnelerinin verilmesi ile sona erdi.
         Karne dağıtım programında Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Okul Müdürü Kadir Ekin, okul idarecileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler yer aldı.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı