Vali Akın, Rehber Öğretmenlerle Görüştü

Vali İbrahim Akın, Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda merkez ve merkeze bağlı köy okullarında görev yapan rehber öğretmenlerle bir araya geldi.

Kırşehir Haberleri 6 Mart 2019 10:23
Vali Akın, Rehber Öğretmenlerle Görüştü
-A +A

       Vali İbrahim Akın, Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda merkez ve merkeze bağlı köy okullarında görev yapan rehber öğretmenlerle bir araya geldi.
       Toplantıda konuşan Vali İbrahim Akın, öğrencilerimizi her türlü kötü alışkanlık ve davranışlardan uzak tutmada rehber öğretmenlere önemli görevler düştüğünü söyledi.
        Öğrencilerin hem dersleri ile ilgili hem de normal hayattaki sorunları ile ilgili yardım almalarında rehber öğretmenlere ihtiyaç duyduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Devletimiz öğrencilerimizi internet oyunları dahil olmak üzere her türlü bağımlılıktan kurtarmak ve uzak tutmak için yapılan çalışmalara önem veriyor. Bizler de eğitimde marka kent olan Kırşehir’de çocuklarımızı her türlü kötü alışkanlıklardan uzak tutma konusunda yürütülen çalışmaları ciddiyetle takip ediyoruz. Öğrencilerimizi olumsuz davranışlardan uzak tutma konusunda rehber öğretmenlerine çok iş düşmektedir. Okullarda öğrencilerle birebir görüşme yaparak sorunlarını dinleyen rehber öğretmenlerinin eğitim hayatında önemli bir yeri var. İlimizde eğitim çıtasının arttırılması, eğitim kalitesinin yükseltilmesi öğrencilerimizin iyi bir şekilde geleceğe hazırlanmasından geçmektedir. Ülkemizin geleceği olan öğrencilerimizin ahlaklı, bilinçli, değerlerimizi bilen ve saygı duyan bireyler olarak yetişmesinde hepimize önemli görevler düşüyor. Çoğunlukla ailesi dağılan çocuklar suça daha eğilimli oluyor. Aile sevgisinden yoksun kalan çocuklar kendini toplumda yalnız hissediyor. Çocuklarımıza hiçbir zarar gelmesini istemeyiz, ancak onları farklı davranışlara iten durumlar olabiliyor. Sizler okullarda özellikle bu öğrencilerimizle yakın temas halinde olun, sorunlarını dinleyin. Öğrencilerimizin sorunları rehber öğretmenlerimizin fark etmesiyle gün yüzüne çıkabiliyor. Son derece önem verdiğimiz bu konuya sizlerin hassasiyet göstermeni istiyorum.” dedi.
       Toplantı, Vali İbrahim Akın'ın rehber öğretmenleri ile değerlendirmelerde bulunup fikir alış-verişi yapması ile sona erdi. 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı