Vali Akın'a Anlamlı Ziyaret!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında "Karanlık Geceden Aydınlık Sabaha" isimli programa katılmak üzere Kırşehir'e gelen Diyanet İşleri Başkanlığı İrşad Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Yunus Keleş ve Ankara İl Müftülüğü Uzman Vaizi Ayşe Akkoç, Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman ile bir

Kırşehir Haberleri 13 Temmuz 2018 19:13
Vali Akın'a Anlamlı Ziyaret!
-A +A

         15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında "Karanlık Geceden Aydınlık Sabaha" isimli programa katılmak üzere Kırşehir'e gelen Diyanet İşleri Başkanlığı İrşad Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Yunus Keleş ve Ankara İl Müftülüğü Uzman Vaizi Ayşe Akkoç, Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman ile birlikte Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ı ziyaret etti.
         Ziyarette Kırşehir Valisi İbrahim Akın'a programa ilişkin detaylı bilgiler aktaran Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman yaptığı kısa açıklamada, 15 Temmuz Gecesi diyanet görevlilerinin üstlendiği büyük görevden bahsetti.
         Müftü Yaman,  “15 Temmuz akşamı darbe teşebbüsüne karşı camilerimiz, minarelerimiz ve din görevlilerimiz büyük mücadele verdi. Darbeler olduğu zaman önce bağımsızlığımızın ve istikbalimizin sembolü olan minarelerdeki ezanları susturuyorlardı. Ancak bu sefer bu bağımsızlık ve istikbalimizin sembolü olan minarelerimizden yükselen ezan sesleri darbeleri susturdu. 15 Temmuz darbe girişimine karşı duruşumuzdan dolayı insanların Diyanet İşleri Başkanlığı'na karşı teveccühleri arttı. Biz de bunlara layık olabilmek için daha çok çalışmalıyız” ifadelerini kullandı. 
            Kırşehir Valisi İbrahim Akın ise gerçekleştirdiği ziyaretlerden dolayı Diyanet İşleri Başkanlığı İrşad Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Neşet Bodur, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Yunus Keleş ve Ankara İl Müftülüğü Uzman Vaizi Ayşe Akkoç, Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman'a teşekkür etti. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimi ve sohbet ile tamamlandı.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı