Vali Akın'dan Berat Kandili mesajı

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Berat Kandili nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

Kırşehir Haberleri 18 Nisan 2019 08:54
Vali Akın'dan Berat Kandili mesajı
-A +A

                Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Berat Kandili nedeniyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.
                Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın mesajında şu ifadelere yer verildi: "Üç ayların fazilet bakımından en üstün gecelerinden biri olan Berat Kandili’ne tüm İslam âlemi olarak kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz.
                Yüce dinimizde kutsal geceler, günlük yaşamın stresinden bunalan ruhumuzu kötü düşüncelerden arındırdığımız,  geçmiş hata ve günahlardan yüce rabbimizin sonsuz rahmetine ve mağfiretine sığındığımız, daha sağlıklı, huzurlu ve sıkıntısız bir hayat için rabbimize niyazda bulunduğumuz müstesna zamanlardır. İşte Yüce Rabbimizin tam bir ihlas ve teslimiyet içinde yapılan her duayı ve tövbeyi kabul ederek bizleri bağışladığı bu mübarek gecelerden birisi de Berat kandilidir.             
           Müslümanlar olarak dünya ve ahirette mutlu olmanın, kurtuluşa ermenin ilk şartı kimlerden ve nelerden uzak duracağımızı bilmek, görevlerimizin ve sorumluluklarımızın farkında olmaktır. Ancak insan olmamızın tabiatı gereği hayat koşuşturmacası içerisinde bilerek veya bilmeyerek hatalar yapabiliyoruz. Böyle durumlarda geçmişimizin muhasebesini yapmak, hatalarımızdan ders çıkarmak, günahlarımızın yükünden kurtulmak ve kendimize daha doğru bir yol haritası çizmek için Berat Kandili rabbimizin bizlere sunduğu güzel bir vesiledir. Bu gecede yapacağımız her dua, bizleri rabbimize daha da yaklaştıracak, ruhumuza ağır gelen her türlü keder, sıkıntı, hata ve günahtan bizleri uzaklaştıracaktır. 
                Bu duygularla, tüm Kırşehirli hemşehrilerimin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni en içten dileklerimle kutluyor, bu mübarek gecenin aramızdaki gönül bağlarını daha da güçlendirerek iyiliklerin ve güzelliklerin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı