Vali Akın'dan Gaziler Günü mesajı

Kırşehir Valisi İbrahim Akın. 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 17 Eylül 2019 11:10
Vali Akın'dan Gaziler Günü mesajı
-A +A

          Kırşehir Valisi İbrahim Akın. 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. 
Kırşehir Valisi İbrahim Akın Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye Büyük Millet Meclisimiz tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’e "Gazilik" unvanı verilmiştir. Bu nedenle 19 Eylül günü ülkemizde “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bizleri daima kahramanlıklarıyla gururlandıran kahraman gazilerimizin bu anlamlı gününü içtenlikle kutluyorum.
         Tarih boyunca Türk Milleti, kurduğu güçlü devletlerle hür ve müstakil yaşamış, yeri geldiğinde vatanını, bayrağını ve mukaddes saydığı tüm değerlerini kanının son damlasına kadar korumasını bilmiş ve bu yönüyle dünya milletlerine örnek olmuştur.  Milli ve manevi değerlerine sarsılmaz bir inançla bağlı olan bu milletin asil evlatları, tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de kahramanlık destanları yazarak şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmaktadır. Her ateş düştüğü yeri yakmakta, kaybettiğimiz her vatan evladı milletimizi derin bir acıya boğmaktadır. Bununla birlikte vatanın selameti için düşmanla korkusuzca savaşan ancak gösterdiği özverinin nişanını bedeninde gururla taşıyarak gazilik mertebesine yükselen tüm gazilerimize milletimiz büyük bir şükran ve saygı duymaktadır.  Vatanseverlikleri, fedakârlıkları ve cesaretleriyle bizler için en güzel örnek olan gazilerimize, saygın kişiliklerine yakışır bir hayat sunmak devlet ve millet olarak en büyük sorumluluğumuzdur. Dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de devletimizin kapısı her zaman gazilerimize ve onların kıymetli ailelerine sonuna kadar açık olacaktır.
        Cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Bu kutsal emanete tüm benliğimizle sahip çıkmak, kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize layık olmak ve ülkemizi güçlü şekilde geleceğe taşımak bizlerin en ulvi görevidir. Bu düşüncelerle, bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize değerli aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Her yanın hüzün SEYFE!

Her yanın hüzün SEYFE!

12:01 17 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/07%20ARALIK%20CUMARTES%C4%B0%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı