Vali Akın'dan İlk Toplantı

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısı'na katıldı

Kırşehir Haberleri 29 Mayıs 2018 13:30
Vali Akın'dan İlk Toplantı
-A +A

               Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği 2018 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.
               Valilikte gerçekleştirilen toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Adnan Kayık, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, Birlik Müdürü Osman Demir, İl Genel Meclis Üyeleri ile muhtarlar katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, şehirlerde ne varsa köylerimize de o hizmetlerin götürülmesi için devletimiz tarafından aktarılan ödenekleri verimli bir şekilde kullanarak köylerimize hizmet etmeyi amaçladıklarını söyledi.
               KÖYDES tarafından yürütülen çalışmaları yakından takip ettiklerini belirten Vali İbrahim Akın, “Hepinizin bildiği gibi, 22 Mayıs 2018 tarihinde Kırşehir Valiliği görevime başladım. Umuyorum ki Valilik yaptığım süre içerisinde Kırşehir’i bulunduğu noktadan daha iyi noktalara hep birlikte taşıma gayretinde olacağız. Bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da ilimizi ilgilendiren yatırımların yakından takibi, yeni projelerin ortaya konulması, mevcut yatırımların zamanında tamamlanması konularında duyarlı olacağız" dedi.
Vali Akın yaptığı konuşmada, "2017’de KÖYDES kapsamında merkez köylerimize 14 kilometre birinci kat, 33 kilometre ikinci kat olmak üzere 47 kilometre yol yapımı tamamlanmıştır. İçme suları alanında da projelendirilen 8 iş, yılsonu itibariyle bitirilmiştir. Bu işlerin yapımı için 2017 yılında yaklaşık 2 milyon lira harcama yapılmıştır. 2018 yılında devletimiz ikinci kat asfalt yerine bütümlü sıcak karışım asfalt yapılmasına öncelik vermiştir. Bu nedenle standartlara uygun olarak 5 kilometre sıcak asfalt yapımı programlanmış ve yapımına da başlanmıştır. 2018 yılı bütçesiyle 11 köyümüzde kollektör sistemi yapımı başta olmak üzere içme suyu işi projelendirilmiştir. 2018’de bu işler için toplam 3 milyon 150 bin lira harcama yapılacaktır. Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
                Toplantı, gündemde bulunan maddelerin görüşülmesinin ardından il meclis üyeleri ile muhtarların talep ve temennilerinin dinlenmesi ile sona erdi.
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20%C5%9Eubat%20%C3%87%C4%B1nar-1(1).jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı