Vali Akın'dan Mevlid Kandili Mesajı

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Mevlid Kandili nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Vali Akın'ın mesajında şu ifadelere yer verildi: " Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) dünyayı şereflendirdiği gece olan Mevlid Kandili’ni tüm İslam Âlemi olarak dualarla idrak edeceğiz.

Kırşehir Haberleri 8 Kasım 2019 09:37
Vali Akın'dan Mevlid Kandili Mesajı
-A +A

            Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Mevlid Kandili nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Vali Akın'ın mesajında şu ifadelere yer verildi: " Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V)  dünyayı şereflendirdiği gece olan Mevlid Kandili’ni tüm İslam Âlemi olarak dualarla idrak edeceğiz.  Bildiğiniz üzere, Sevgili Peygamberimiz doğmadan önce insanlık âlemi inanç ve ahlak bakımından büyük bir gaflet içerisinde bulunuyordu. İşte böyle bir zamanda Sevgili Peygamberimiz dünyaya gelmiş, tüm insanlığı hak din olan İslam ve kutsal kitabımız Kur-an’ı Kerim ile buluşturarak bizlere sevginin, huzurun, barışın, kardeşçe yaşamanın ve güzel ahlakın kapılarını aralamıştır.
             Hz. Muhammed; doğumundan ölümüne kadar ahlakı, yaşayışı, söz ve davranışları ile bizlere örnek olmuş, tüm insanlığı doğru yola sevk etmek için sonuna kadar mücadele vermiştir. Nitekim O’nun sayesinde cahilliğin ve zulmün kol gezdiği cehalet asrı, zaman içerisinde saadet asrına dönüşmüş, hak din olan İslamiyet büyük bir hızla yayılmıştır. O’nun mucizelere mazhar olan doğumu, Müslümanlar arasında yüzyıllardan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz derin bir sevgi ve özlemle anılmaktadır. Bu mübarek gecede okunan mevlitleri dinlemek, O'nun mübarek ruhuna salât ve selâm okumak hiç şüphesiz Müslümanların Peygamberimize olan engin sevgi, saygı ve bağlılığının bir ifadesidir. Sevgili Peygamberimizin insanlığa kattığı güzellikleri görmek, O’nun her biri öğüt niteliğindeki hadislerine uymak, sünneti üzerine yaşamaya çalışmak dünya ve ahiret mutluluğumuz için anahtar niteliğindedir. Yüce Rabbimizin rahmetine ve bağışlamasına ermenin yegane yolu, Peygamberimizin bizlere gösterdiği yoldan gitmektir. Bu duygularla; Mevlid Kandili’nin başta Kırşehirli hemşerilerim olmak üzere bütün İslam Âlemi için hayırlara vesile olmasını; ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa barış, huzur ve saadet getirmesini diliyorum."

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Anahtar Kelimeler : Kandil, Mevlid, 81 İl, ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Kas%C4%B1m%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı