Vali Akın'dan Önemli Ziyaretler

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 2018 yılında hizmete açılan Özel Yaşam Kırşehir Bakım Merkezini ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 15 Kasım 2018 14:27
Vali Akın'dan Önemli Ziyaretler
-A +A

         Kırşehir Valisi İbrahim Akın, 2018 yılında hizmete açılan Özel Yaşam Kırşehir Bakım Merkezini ziyaret etti.
         Zihinsel ve ruhsal engellilere yönelik yatılı olarak hizmet veren merkezi ziyaretinde kurum müdürü Ömer Ali Öz’den bilgiler alan Vali İbrahim Akın’a Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara ve İş-Kur İl Müdürü Metin Ülgen Kaya da eşlik etti. Kurum binasında incelemelerde bulunan ve ardından kurumda kalan engelli vatandaşlarımızın hazırlamış olduğu gösteriyi izleyen Vali İbrahim Akın, ziyaretinde yaptığı konuşmada, engellilerimizi topluma kazandırmak ve onların sosyal yaşama uyumlu bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri için önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi.
         Özel Yaşam Kırşehir Bakım Merkezinde 22 ruhsal, 29 da zihinsel engelli olmak üzere toplam 51 engelliye hasta bakım hizmeti verildiğini belirten İbrahim Akın, “Huzurevi ve devletimizin koruması altında kimsesiz çocuklarımızın kaldığı çocuk yuvalarında da söylediğim gibi, personelimiz engelli bakımını bir iş olarak görmekten ziyade bakıma muhtaç insana bakmanın verdiği manevi hazzı hissetmelidir. İnsan bakımı zordur, ancak bakıma muhtaç insana hizmet etmek aynı zamanda sevaptır. Bunu böyle kabul etmeli, hizmetler bu doğrultuda yapılmalıdır. Önemli olan zor şartlara uyum sağlamaktır. Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolayca sürdürebilmeleri için gereken her türlü desteği vermektedir. Bizler de düzenlenen programlarda onlarla sık sık bir araya gelerek, onların sosyal birer birey olmalarını sağlamak adına çalışmalar yapmaktayız. Engelli vatandaşlarımızla sabırla ve büyük fedakârlıklarla ilgilenen kurum yöneticilerine ve bakıcılarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
         Ayrıca şu an kuruluşta, millî istihdam seferberliği kapsamında İş-Kur Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan, işverenlerin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolüne (MEGİP) göre 12 kursiyerin Destek Elemanı kursu gördüğünü belirten Vali İbrahim Akın, “İmzalanan bu protokolün amacı, işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar yapmaktır. Açılan kurslar istihdam sağlanması açısından önemlidir. İmzalanan bu protokol kapsamında burada uygulamalı eğitim alan 12 kursiyerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
         Vali Akın'ın kuruma yaptığı ziyaret, hasta bakım odalarını dolaşması, yetkililerden bilgiler alması ve engelli vatandaşlarımızla ilgilenmesi ile sona erdi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı