Vali Akın'dan OSB ziyareti

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kırşehir Haberleri 30 Kasım 2018 13:09
Vali Akın'dan OSB ziyareti
-A +A

                   Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Programına, Özel Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek başlayan Vali İbrahim Akın, okul kurucusu Hidayet Yıldırım ile Okul Müdiresi Filiz Şimşek’ten okul hakkında bilgiler aldı.
                    Ardından, Eraslan Güneş Enerji Sistemlerini ziyaret eden Vali İbrahim Akın, Kırşehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda işletme sahibi Süleyman Eraslan’dan fabrikada üretilen ürünler ve ürünlerin pazardaki durumu hakkında bilgiler aldı.
                   Vali Akın yaptığı açıklamada "Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerin yaptıkları üretimler ilimiz ekonomisine büyük katkıda bulunmaktadır. Vatandaşlarımız için de önemli bir ölçüde istihdam sağlayan OSB'de iş adamlarımızla sık sık bir araya geliyor ve sorunlarını dinliyoruz. Devletimiz de yatırımcıları her zaman desteklemektedir. Bölgede hizmet veren bütün işletmelerimizin çok daha karlı ve verimli bir sezon geçirmelerini temenni ediyorum" dedi.
                      Ziyaret sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, ilimize önemli ölçüde istihdam sağlayan Kırşehir Organize Sanayi Bölgesinin ilimizin kalkınmasında önemli bir yeri olduğunu söyledi. Düzenlenen toplantılarda iş adamları ile sık sık bir araya gelerek değerlendirmelerde bulunduklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Kırşehir OSB, yaptığı ihracatla ülkemiz ve ilimiz ekonomisine önemli katkılarda bulunan, ilimizde önemli ölçüde istihdam sağlayan bir bölgedir. Devletimiz, yatırımcılara her zaman destek verirken bizler de iş adamlarımızın görüşlerini önemsiyor, yapılan toplantılarda sorunlarını dinliyoruz. Ayrıca, Özel Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de sanayimizin ihtiyaç duyduğu ara eleman sorununa, nitelikli eleman yetiştirerek çözüm üreten önemli bir okuldur” dedi.
                        Akın, "Bölgemiz içerisinde barındırdığı işletmelerle ilimiz ekonomisine katkı sağlarken, önemli ölçüde de istihdam sağlamaktadır. Devletimizin sağladığı bütün imkanları en iyi şekilde değerlendirerek organize sanayimizi daha iyi hale getirme gayretinde olacağız. Yeni yatırımcılara tahsis edilmek üzere genişletme çalışmalarının biran önce sonuçlandırılması gerekiyor. Sanayimiz güçlü olursa Kırşehir daha kalkınmış bir şehir haline gelir. Organize sanayi yetkililerinden önümüzdeki süreçte yapılacaklar çalışmalar ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulunduk" şeklinde konuştu. 
Vali İbrahim Akın’ın ziyareti, Eraslan Güneş Enerji Sistemleri fabrikasını gezerek yetkililerden ürünlerin üretim aşamaları hakkında bilgiler alması ile sona erdi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı