Vali Akın Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi

Vali İbrahim Akın, düzenlenen toplantıda ilimizde görev yapan din görevlileri ile bir araya geldi.

Kırşehir Haberleri 18 Şubat 2019 16:07
Vali Akın Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi
-A +A

         Vali İbrahim Akın, düzenlenen toplantıda Kırşehir'de görev yapan din görevlileri ile bir araya geldi.
         Toplantıda konuşan Vali İbrahim Akın yaptığı konuşmada, bütün insanlığın göstermesi gereken değerleri ve hassasiyetleri din görevlilerinin taşıdığını söyledi.
         Din görevlilerinin bilgili, donanımlı ve gayretli kişiler olarak topluma örnek olacak şekilde kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini belirten Kırşehir Valisi İbrahim Akın, “Din görevlilerimiz, görev yaptıkları bölgelerde vatandaşlarımızla birebir iletişim kuruyor. Bu yüzden, sizler de bulunduğunuz köy, kasaba ve mahallelerde önemli görevler yapmaktasınız. Liderlik, önderlik anlamına gelen imamlık mesleğinin gerektirdiği nitelikleri taşımak durumundayız. Kutsal bir görevi yerine getiren din görevlilerimiz davranışlarıyla, söyledikleriyle, kılık kıyafetiyle örnek kişiler olmalıdır. Toplum huzurunu ve sağlığını tehdit eden bütün konularda duyarlı davranmak üzere vatandaşlarımızı bilgilendirmek, aydınlatmak din görevlilerimizin temel vazifeleri arasındadır.” şeklinde konuştu.
          İl Müftüsü Mehmet Yaman da toplantı gündeminde bulunan konular hakkında bilgiler verdiği konuşmasında, “Kırşehir’de 2019 yılı itibariyle 499 cami, 160 Kuran Kursunda 655 personel ile din hizmeti vermekteyiz. Cami ve Kuran Kurslarındaki rutin görevlerimizin dışında sivil toplum kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde çalışarak ilkokul öğrencilerimizden üniversite öğrencilerimize, sevgi evlerindeki çocuklarımızdan huzur evinde kalan yaşlılarımıza, engellilerimizden tedavi gören hastalarımıza kadar dini konularda geniş kapsamlı bir şekilde rehberlik etmekteyiz.” dedi.
        Müftülük Toplantı Salonunda gerçekleştirilen olağan aylık personel toplantısına Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra İl Müftüsü Mehmet Yaman, müftü yardımcıları ile din görevlileri katıldı.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20HAZ%C4%B0RAN%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı