Vali Akın Göreve Başladı!

Çorumlu olan Kırşehir'in yeni Valisi İbrahim Akın, Kırşehir'e gelerek koltuğuna oturdu

Kırşehir Haberleri 22 Mayıs 2018 15:18
Vali Akın Göreve Başladı!
-A +A

         Kırşehir Valiliği'ne atanan İbrahim Akın, Kırşehir'e gelerek yeni görevine başladı.
         Kırşehir Valiliği görevini yürütürken yaş haddinden emekliye ayrılan Necati Şentürk’ün yerine atanan Mülkiye Başmüfettişi İbrahim Akın, Kırşehir'e gelişi nedeniyle basın açıklamasında bulundu. Vali Akın, mesajında şunları kaydetti: "18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu'nun 2018/11819 sayılı Kararı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile atandığım Kırşehir Valiliği görevine bugün itibariyle başlamış bulunuyorum.
Ahi şehri, 'Bozkırın Tezenesi' büyük usta Neşet Ertaş’ın memleketi, âşıklar ve ozanlar diyarı, tarih ve kültür şehri Kırşehir’e Vali olarak atanmaktan çok büyük onur duyuyorum. Bu vesileyle beni bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız olmak üzere Hükümetimize şahsıma duydukları güven için şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevimin ilimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.
Bu yüce millete hizmet etmek büyük bir onurdur. Bununla birlikte çok önemli sorumlulukları da beraberinde getirmektedir. Bu sorumlulukların bilincinde olarak, yönetimde temel yaklaşımımız insanı merkeze alan, hukuk, adalet ve hakkaniyet ölçülerine sıkı sıkıya bağlı, hesap verebilen, katılıma açık, toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü bir yönetim olacaktır. Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye açık olacak, sorunları mutlaka taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız. Makamda oturmaktan ziyade sahada ve vatandaşlarımızın arasında olmaya özel önem vereceğiz.
Özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, fakir vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla her fırsatta bir arada olmaya gayret göstereceğiz. Eğitimden sağlığa; güvenlikten ulaşıma; altyapıdan tarıma, ekonomik büyümeye; gençlik hizmetleri ve spordan turizme; sosyal yardım ve hizmetten çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınmaya kadar tüm alanlarda Kırşehir İlinin daha ileriye taşınması için var gücümüzle çalışacağız.
İlimizi daha yaşanabilir bir marka şehir yapma yolunda Sayın Milletvekillerimiz başta olmak üzere belediyeler, adli ve askeri kuruluşlar, üniversite,  meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ve basın ve medya kuruluşları ile sürekli beraber çalışacak ve Kırşehir’imizi 2023 Türkiye’sine birlikte hazırlayacağız. Bu kapsamda İlimizde önceden başlanmış ve devam etmekte olan projelerin titizlikle takibini yapacak, henüz başlanmamış projelerin ise bir an önce uygulamaya geçirilmesi noktasında gerekli adımları atacağız. Bunlara ilaveten ilimizin güçlü olduğu alanları öne çıkararak, yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle her alanda yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde olacağız.
Bilindiği üzere 24 Haziran 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri gerçekleştirilecektir. Seçim sürecinin huzur ve esenlik içinde geçmesi, vatandaşımızın hür iradesinin en sağlıklı şekilde sandığa yansımasının sağlanması için gerekli tüm tedbirler alınacaktır. Alınacak tedbirlerle birlikte, bir huzur şehri olduğunu değerlendirdiğim Kırşehir İlimizdeki bütün vatandaşlarımızın, siyasi partilerimizin ve basınımızın duyarlı yaklaşımı ve demokratik olgunluğu sayesinde seçimin huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleşeceğine yürekten inanıyorum. Bu noktada bir tebrik ve teşekkür duygumu da sizlerle paylaşmak istiyorum.
Öncelikle bu sezon Bölgesel Amatör Ligden 3. Lige yükselme başarısını gösteren Kırşehir Belediyespor’umuzu tebrik ediyor, önümüzdeki sezonda şehrimizi 3. Ligde en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum.
Diğer yandan Kırşehir Valiliği görevine başladığım bu gün vesilesi ile başta Necati Şentürk Valim olmak üzere ilimize hizmet etmiş olan tüm valilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kırşehirli hemşerilerimin içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor; kendilerine selam, saygı ve muhabbetlerimi arz ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun."
VALİ İBRAHİM AKIN KİMDİR?
         1970 yılında Çorum ili, Osmancık ilçesi, İncesu köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi ise Çorum’da tamamladı. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. 9 Mayıs 1994 tarihinde Kastamonu Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. 1995 yılı Haziran ayından itibaren 8 ay süreyle dil eğitimi ve inceleme araştırma yapmak üzere İngiltere’de bulundu. Kaymakam Adaylığı esnasında Denizli-Beyağaç ilçesi Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. 1997 yılında 83. Dönem Kaymakamlık kursunu bitirerek Afyonkarahisar-Kızılören ilçesi Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırasıyla Diyarbakır-Kulp, Şanlıurfa-Akçakale ve Eskişehir-İnönü İlçesi Kaymakamı olarak görev yaptı. 25 Ocak 2006 tarihinde Mülkiye Müfettişliği, 1 Temmuz 2008 tarihinde Mülkiye Başmüfettişliği görevine başladı.
        2009 yılı Eylül ayından 2013 yılı Ocak ayına kadar geçici görevli olarak Başbakanlıkta görev yaptı. 2013 yılı Ağustos ayından itibaren bir yıl süreyle yurt dışı inceleme ve araştırma görevi kapsamında ABD’de bulundu. 16.04.2015 tarihinden itibaren Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20%C5%9Eubat%20%C3%87%C4%B1nar-1(1).jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı