Vali Akın Kaman’da Bazı Ziyaretler Gerçekleştirdi

Vali İbrahim Akın, Kaman ilçesini ziyaret ederek bazı incelemelerde bulundu.

Kırşehir Haberleri 20 Haziran 2019 12:34
Vali Akın Kaman’da Bazı Ziyaretler Gerçekleştirdi
-A +A

         Vali İbrahim Akın, Kaman ilçesini ziyaret ederek bazı incelemelerde bulundu.
          İlk olarak Kaman ilçesindeki Hirfanlı bölgesinde yer alan Ahi Evran Gençlik Kampını ziyaretinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin’den bilgiler alan, ardından gençlerle bir araya gelen Vali İbrahim Akın, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, Ahilik teşkilatının kurucusu Ahi Evranı- Veli’nin memleketi, Ahiliğin başkenti, kültür ve medeniyet şehri Kırşehir’de gençlerle bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu ifade ederek gençlerin kamp sürecini iyi değerlendirmeleri üzerine çeşitli nasihatlerde bulundu.
           Ardından Kaman Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali İbrahim Akın, yeni seçilen Belediye Başkanı Necati Çolak’a iade-i ziyarette bulundu.
          Belediye ziyaretinde yaptığı konuşmada el birliğiyle, iş birliğiyle Kaman’ı daha iyi noktalara getirme gayretinde olacaklarını belirten Vali İbrahim Akın, Belediye Başkanımız ve Belediye Meclis Üyelerinin Kaman ilçesinin gelişmesi ve büyümesi için önemli çalışmalar yürüteceklerine inandıklarını söyledi.
         Vali İbrahim Akın, daha sonra Kaman’da yapımı devam eden çok amaçlı atölye ve 100 yataklı pansiyon inşaatında, ardından da yapımları tamamlanan ve önümüzdeki sezonda eğitim-öğretim hayatına başlayacak olan Kaman Kız İmam Hatip Lisesi ile Kaman Erkek İmam Hatip Lisesi inşaatlarında incelemelerde bulundu.
          Vali İbrahim Akın Kaman programında Kaman Kaymakamı Murat Girgin, İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, ilçe protokolü ve ilgili birim amirleri eşlik etti.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Ekim%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı