Vali Akın Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Vali İbrahim Akın, merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi.

Kırşehir Haberleri 2 Mayıs 2019 13:53
Vali Akın Muhtarlarla Bir Araya Geldi
-A +A

Vali İbrahim Akın, merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi.
        Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Adnan Kayık, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi ve Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, ilgili daire müdürleri ile muhtarlar katıldı.
          Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali İbrahim Akın, muhtarlıkların demokrasinin gelişmesine katkıda bulunurken yönetime katılımı sağlanmanın da önemli bir aracı olduğunu söyledi.
          Muhtarların, kamu hizmetlerinin yürütülmesinde önemli bir role sahip olduklarını belirten Vali İbrahim Akın, “31 Mart seçimlerinden sonra vatandaşlarımızın teveccühü ile muhtarlık görevini üstlenen mevcut muhtarlarımıza ve yeni seçilen muhtarlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Muhtarlık görevinizi en iyi şekilde yerine getireceğinize şüphemiz yoktur. Bizler de kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte, vatandaşlarımızın sizler tarafından iletilen sorunlarını imkânlar doğrultusunda çözmek için çalışmalar yürüteceğiz. Bütün sorunların çözülmesi konusunda elimizden geleni yapmaya işbirliği içerisinde gayret edeceğiz. Muhtarların kamu hizmetlerini etkin, verimli ve güvenilir bir şekilde sunarak vatandaşlarımızın sorunlarını en kısa sürede bizlere ileteceğine inanıyor, tekrar görevlerinizin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
          31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonucunda seçilen muhtarlara mevzuattan kaynaklanan görev ve sorumluluklarını içeren “Muhtar Bilgi Sistemi” hakkında sunum yapılan toplantı, muhtarların dilek ve temennilerinin dinlenmesi ile sona erdi. 
Öte yandan  
Merkez Köylerine Hizmet Götürme Birliği 2019 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.
Valilikte gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Adnan Kayık, Birlik Müdürü Alaatin Gayretli, merkez ilçe İl Genel Meclis Üyeleri ile merkeze bağlı köy muhtarları katıldı.
               Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantıda gündem gereği yapılan seçimlerde Encümen Üyeliklerine İl Genel Meclis Üyelerinden Şaban Çelik ve Murat Yüksel, köy muhtarlarından Güzler Köyü Muhtarı Ramazan Seyfi ve Çadırlı Hacı Yusuf Köyü Muhtarı Bayram Zengin, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine İl Genel Meclis Üyelerinden Bayram Altuntaş ile Ömer Yaşar, köy muhtarlarından Karadurak Köyü Muhtarı Sezai Özturgut, Sevdiğin Köyü Muhtarı Hüdaverdi Yıldırım ve Dulkadirli Köyü Muhtarı Sıddık Ateş seçildi.
            Toplantı, meclis üyelerinin ve muhtarların taleplerinin dinlenmesi ile sona erdi.
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı