Vali Akın ve Eşi Şehit Aileleriyle Yemekte Buluştu

Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi.

İlçeler 19 Mart 2019 09:01
Vali Akın ve Eşi Şehit Aileleriyle Yemekte Buluştu
-A +A

                 Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, 18 Mart Şehitler Günü nedeniyle düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi.
            Yemek programına Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın’ın yanı sıra Milletvekili Metin İlhan ve eşi, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve eşi, il protokolü ve eşleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.
          Vali İbrahim Akın, yemekten önce yaptığı konuşmada, aziz şehitlerimizin şehadet mertebesine ulaştıktan sonra unutulmaz kahramanlar olarak milletimizin kalbine gömüldüklerini söyledi.
            Bağımsızlığımızın, vatan sevgimizin, birlik ve bütünlüğümüzün ölümsüzleşen abideleri olan şehitlerimizin gönüllerimizde daima yaşayacağını, kahramanlıklarını da asla unutulmayacağımızı belirten Vali İbrahim Akın, “18 Mart 2019, Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümü. Çanakkale, 276 kiloluk top mermisini tek başına kaldırıp 20 metre taşıyarak topun namlusuna süren erdir, Çanakkale Kınalı Hasanların, Hüseyinlerin kucak kucağa yattığı yerdir. Çanakkale, milyonlarca merminin havada çarpıştığı, birbirine girdiği yerdir. Çanakkale ülkemizin dört bir yanından vatan evladının kanıyla yazılan destandır. Çanakkale, yağmur yağdığında kan kokan, şehitlerin ruhunun hissedildiği yerdir. Ecdadımız Çanakkale’de dünyaya vatanın ne olduğunu, vatan savunmasının nasıl yapılacağını en güzel şekilde gösterdiler. Çanakkale’de bir millet dimdik ayaktaydı. Bu ülkenin temelinde, mayasında vatan sevgisi vardır. Düşman o gün Çanakkale’yi geçemedi, ama bu mücadeleleri bitmedi. Günümüzde farklı şekillerde, farklı tehditlerle karşımızdalar. 15 Temmuz’da karşımızdalardı, Kuzey Irak’ta yine karşımızdalar. Vatanımızın birliği ve bütünlüğü için geçmişte nasıl şehitler vererek bugünlere gelmişsek, günümüzde yine şehitler vermeye devam ediyoruz. Bu vatan şehit kanıyla sulanmış, toprak uğruna nice canlar vermişiz. Bu toprakların vatan olmasının bir bedeli var. Şunu iyi biliyoruz ki biz birlik, beraberlik içerisinde olduğumuz sürece kimse bizi bölemeyecek, ezanlarımız dinmeyecek, cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır. Değerli şehit aileleri, sizlerin evlatları bizlerin de kardeşleri canlarını feda ederek bu toprakları bizlere vatan olarak emanet ettiler. Eğer biz bugün rahatça yaşıyorsak şehitlerimizin sayesindedir. Bu vesileyle, vatan topraklarımızı canları pahasına savunarak milletimize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, şehit yakınlarına sabırlar diliyorum.” dedi.
           Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında, “Böylesine özel ve anlamlı günlerde birlik ve beraberliğimizi düşmanlara göstermemiz son derece önemli. Çünkü bu topraklar bizlere şehitlerimizin kanlarıyla emanet edildi. Çanakkale ruhunu gelecek nesillere aktarmak temel görevlerimizdendir. Vatanımız, bayrağımız, ezan tehlikeye düştüğünde ülkemizin her bir köşesinden insanlarımızın nasıl tek yumruk olduğunun en güzel göstergesi Çanakkale’dir. Milletimizin bileğinin bükülmeyeceğinin en büyük göstergesi de Çanakkale’dir. Bu duygularla, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.
        Yemek programı, Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve eşinin şehit yakınlarıyla tek tek ilgilenerek sohbet etmesi ile sona erdi.
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Ekim%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı