Vali İbrahim Akın'dan Miraç Kandili Mesajı

Kırşehir Valisi İbrahim Akın Miraç Kandili mesajı yayınladı.

Kırşehir Haberleri 1 Nisan 2019 11:15
Vali İbrahim Akın'dan Miraç Kandili Mesajı
-A +A

      Kırşehir Valisi İbrahim Akın Miraç Kandili mesajı yayınladı. Kırşehir Valisi İbrahim Akın yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: "Üç ayların feyzi ve bereketi bol bir başka mübarek gecesi olan Miraç Kandiline tüm İslam âlemi olarak erişmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.  
      Miraç, Sevgili Peygamberimizin Mescidi Haramdan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptığı ve Yüce Yaratan’ın sonsuz kudretini gördüğü hikmet yüklü bir yolculuğu ifade etmektedir.
      Peygamberimizin Allah’ın kudretine ve rahmetine şahitlik ettiği Miraç mucizesi, tüm Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla doludur. Bu yüzden Allah’ın varlığına ve birliğine iman etmiş insanlar olarak, bizleri karanlıktan aydınlığa sevk eden bu kutlu yolculuğun anlamını kavramaya çalışmalı, bizleri her iki dünyada da mutlu kılacak prensipleri hatırlayarak insani ve dini vazifelerimizi yerine getirmenin gayreti içerisinde olmalıyız.
       Bu müstesna gecede bizleri iyiliğe, güzelliğe ve insanca yaşamaya çağıran duygularımızın sesine kulak vermeli, rabbimizin sonsuz mağfiretine sığınmalı, devletimizin bekası, milli birlik ve beraberliğimizin devamı ve bütün insanlığın huzur bulması için dua etmeliyiz.
     Gecesi ve gündüzü fazilet bakımından çok yüksek olan bu zaman dilimlerinin bizleri Yüce Yaradan’a daha da yaklaştırmasını niyaz ediyor, Kırşehirli hemşehrilerimin ve tüm İslâm âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyorum. "
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı