Vali İbrahim Akın Gençlere Seslendi!

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek olan öğrencilere başarı temennisinde bulundu.

Kırşehir Haberleri 13 Haziran 2019 09:55
Vali İbrahim Akın Gençlere Seslendi!
-A +A

        Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek olan öğrencilere başarı temennisinde bulundu. Kırşehir Valisi İbrahim Akın, "Gençlerimizin geleceği için büyük önem arz eden Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir.
            Bilindiği üzere 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 14 Haziran 2019 tarihinde öğrencilerimizin karnelerini alması ile sona erecektir. Tüm öğrencilerimiz bir yandan karnelerini alarak yaz tatiline girmenin heyecanını yaşarken lise son sınıfta olan öğrencilerimiz de hafta sonu gerçekleştirilecek üniversite sınavını başarılı bir şekilde geçirmenin gayreti içerisinde olacaklardır.
            Gençlerimiz, gelecekte hedefledikleri mesleğe ulaşmak ve hedefledikleri üniversitede okumak için bütün bir yıl boyunca sınavlara sıkı bir şekilde hazırlandılar. Ders çalışırken aynı zamanda motivasyonlarını da yüksek tutmak için ayrı bir çaba sarf ettiler.
           Bu zorlu süreçte gerek öğretmenlerimiz gerekse velilerimiz öğrencilerimizin planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarını sürdürmelerinde, heyecanlarını üzerinden atarak sınava hazırlanmaları noktasında hiçbir fedakârlıktan kaçınmadılar. İnanıyorum ki tüm öğrencilerimiz, çalışmalarının neticelerini sınava yansıtarak başarılı olacak ve emeklerinin karşılığını alacaklardır.  
           Geçmiş yıllarda yapılan sınav sonuçlarına göre öğrencilerimiz, ilk sıralarda yer alarak Kırşehir’i eğitimde ülkemizin marka kenti haline getirmişlerdir. Son yıllarda üniversitemizin imkânlarının her geçen gün artması sayesinde ilimizin üniversite tercihinde de ön sıralarda yer alması bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.  
            Nitekim her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimizin Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda büyük bir başarı elde edeceğine ve eğitimdeki başarı çıtamızı daha yükseklere taşıyacağına inanıyorum.
           Milyonlarca öğrencinin ter döktüğü bir sınavda başarılı olmak için sınava sıkı bir şekilde hazırlanmak, sınav stresiyle başa çıkmak ve dikkatin dağılmaması için sessiz ve sakin bir ortamda sınava girmek oldukça önemlidir. Sınavın sorunsuz bir şekilde yapılması amacıyla ilgili kurumlarımız tarafından gerekli tüm önlemler alınmıştır.
       Sınav günü gürültü kirliliğinin yaşanmaması amacıyla değerli vatandaşlarımızın da aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyor, Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek tüm gençlerimize başarılar diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
2. Lige 3 Puanla Başladık!

2. Lige 3 Puanla Başladık!

14:44 2 Eylül 2019
Kara Rapor yayınlandı!

Kara Rapor yayınlandı!

17:01 20 Ağustos 2019
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
Bayram Gelmiş Neyime!

Bayram Gelmiş Neyime!

17:01 17 Eylül 2019
Deplasmandan 3 puan

Deplasmandan 3 puan

08:04 16 Eylül 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Eyl%C3%BCl%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı