Vali İbrahim Akın'ın “Anneler Günü” Mesajı

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Anneler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 9 Mayıs 2019 12:41
Vali İbrahim Akın'ın “Anneler Günü” Mesajı
-A +A

         Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Anneler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Vali İbrahim Akın mesajında şu ifadelere yer verdi: "Toplumun en küçük yapıtaşı olan aile kurumunun inşasında önemli rol üstlenen değerli annelerimiz, karşılıksız sevgi, fedakârlık, hoşgörü ve merhamet duygularının en güzel kaynağıdır.
        Bizleri dünyaya getiren, sevgiyle besleyip büyüten, en güzel erdemleri bizlere aşılayan, her zaman iyiliğimizi ve mutluluğumuzu isteyen annelerimiz, hayattaki en büyük desteğimiz, rehberimiz, öğretmenimiz ve zenginliğimizdir.
         Hayat boyunca taşıdığı büyük sorumluluklarla birlikte üstlenmiş olduğu annelik görevine tüm varlığını adayan annelerimiz, dünyanın en güzel, en temiz ve en masum duygularını taşırlar. Hangi sosyal statüde yaşarsa yaşasın, hangi ırk, din, dil ve mezhebe sahip olursa olsun tüm anneler yüreklerinde taşıdıkları sevgi, merhamet, iyilik, doğruluk ve sabır gibi erdemlerle çocuklarını hayata hazırlamakta, geleceğe uzanan yolda bizlere ışık tutmaktadır.  
        Yapılan ilmi araştırmalar göstermektedir ki çocukların hayatla aralarındaki en güçlü bağ anneleridir. Sıcak bir aile ortamında anne sevgisini tadarak büyüyen her çocuk tüm kötülüklerden korunduğu gibi çevresine sevgi dolu bakabilmekte, daha uyumlu ilişkiler kurabilmektedir.
         Bu nedenle bizlerin hayat tecrübesi edinmesinde önemli bir yer tutan değerli annelerimizin kıymetini bilmeli, her zaman sevgi ve hürmet göstermeli, ebediyete intikal eden annelerimizi hayırla yâd etmeli, devletimizin bütünlüğü, milletimizin birliği için canlarını bu vatana feda eden aziz şehitlerimizin annelerini de daima şükran ve minnetle anmalıyız.
       Bu duygularla, yüreğinde taşıdığı sonsuz sevgi ve sabırla her zaman baş tacımız olan tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum."  

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Her yanın hüzün SEYFE!

Her yanın hüzün SEYFE!

12:01 17 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/07%20ARALIK%20CUMARTES%C4%B0%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı