Vali İbrahim Akın Muhtarlarla Buluştu

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, merkeze bağlı mahalle ve köy muhtarlarının talep ve sorunlarını dinledi

Kırşehir Haberleri 16 Aralık 2019 14:59
Vali İbrahim Akın Muhtarlarla Buluştu
-A +A

Valilikte düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, ‘muhtarların en önemli görevlerinin, köy ve mahallerindeki sorunları tespit ederek ilgili makamlara bildirmek ve çözüm bulmaya çalışmak’ olduğunu söyledi.
 Muhtarların vatandaşlarımızın devlete ulaşmasında ilk kademe görevini yerine getiren kişiler olduğunu belirten Kırşehir Valisi İbrahim Akın, “Muhtarlarımız, sorumlu oldukları bölgenin sorunlarını ve vatandaşlarımızın talep ve isteklerini bizlere ileterek, vatandaş ile devlet arasında bir köprü vazifesi görmektedir. Bizler de ilin yöneticileri olarak muhtarımızla bir araya gelip fikir alışverişinde bulunmaya gayret gösteriyoruz. Bugünkü toplantıda, kamu hizmetlerinin köy ve mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında önemli bir rol üstlenen muhtarlarımızın talep ve isteklerini dinleyeceğiz.” dedi.
Toplantıda ayrıca, Kırşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 2020 Yılı Mütevelli Heyetinde görev yapacak muhtarların seçimi de yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Çukurçayır Mahallesi Muhtarı Ahmet Mamak ile Dulkadirli Köyü Muhtarı Sıddık Ateş Mütevelli Heyeti Üyeliğine seçildi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı