Vali İbrahim Akın Okullarda İncelemelerde Bulundu!

Vali İbrahim Akın, Hürriyet İlkokulu, Öğretmen Ayşegül-Musa Kurukafa Anaokulu, Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kırşehir Lisesi’nde incelemelerde bulundu.

Kırşehir Haberleri 11 Nisan 2019 08:51
Vali İbrahim Akın Okullarda İncelemelerde Bulundu!
-A +A

             Vali İbrahim Akın, Hürriyet İlkokulu, Öğretmen Ayşegül-Musa Kurukafa Anaokulu, Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kırşehir Lisesi’nde incelemelerde bulundu.
            İlk olarak Hürriyet İlkokulu’nu ziyaret ederek Okul Müdürü Hüsnü Gökçınar’dan bilgiler alan Vali İbrahim Akın, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Vali İbrahim Akın, ayrıca ilimizde göçmen çocukların eğitim gördüğü Ömer Aydın İlkokulu’nun yıkılması nedeniyle Hürriyet İlkokulu içerisinde eğitim-öğretim gören göçmen öğrencilerin sınıflarını gezerek Okul Müdürü Yüksel Kurt’tan öğrencilerin durumu hakkında bilgiler aldı.
Daha sonra, aynı mevkide bulunan Öğretmen Ayşegül-Musa Kurukafa Anaokulu’na geçen Val İbrahim Akın, Okul Müdürü Emre Tosun’dan bilgiler aldı ve öğretmenlerle kısa bir görüşme yaptı.
         Vali İbrahim Akın, son olarak aynı binada yer alan Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kırşehir Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Ziyaretlerinde Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Bayram Beroje ve Kırşehir Lisesi Müdürü Ali Demir’den bilgiler alan Valimiz Sayın İbrahim Akın, sınıfları gezerek öğrencilere çeşitli nasihatlerde bulundu.
         Sınıflarda öğrencilere hedeflerini soran ve onlarla deneyimlerini paylaşan Vali İbrahim Akın, “Derslerinizde başarılı olduğunuzdan şüphemiz yoktur, ancak okul hayatı dışında çeşitli hobileriniz olsun. Sosyal hayatta da aktif olun, sosyalleşin. Sosyal hayatta etkin olmak sizlerin iş hayatınıza da olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Derslerinizin yanında kendinizi geliştirecek etkinliklerde bulunun. Yabancı dil öğrenmeye gayret edin ki öğreneceğiniz yabancı bir dil gelecek hayatınızda sizlere oldukça faydalı olacaktır. Amacımız sizleri bilgili, donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamak. Yürüttüğümüz çalışmalarla ilimizin eğitim kalitesini daha da yükseltme gayretindeyiz. Bu vesileyle, hepinize derslerinizde başarılar diliyor, öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.” dedi.
           İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in de eşlik ettiği ziyaretler, Kırşehir Valisi İbrahim Akın okul binalarında incelemelerde bulunması ve öğretmenlerle yaptığı toplantılar ile sona erdi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı