Vali Şentürk, Yatırımları Anlattı

Şentürk ve Çetinkaya Meclis Toplantısı'na katıldı.

Kırşehir Haberleri 11 Mart 2018 11:40
Vali Şentürk, Yatırımları Anlattı
-A +A

         Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, İl Genel Meclisi Toplantısı'na katıldı.
         Mustafa Taş Meclis Salonu'nda Milletvekili Salih Çetinkaya’nın da yer aldığı toplantıda İl Genel Meclis Üyeleri ile bir araya gelen Vali Necati Şentürk, yaptığı konuşmada, yatırımların hızla devam ettiğini söyledi.
         İl Genel Meclis Üyeleri'nin birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek Kırşehir'e güzel hizmetlerde bulunduklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Bugün ayrıca engelli vatandaşlarımıza akülü ve tekerlekli sandalye dağıtacağız. Bu çok özel evlatlarımızın hayatlarını, yaşamlarını kolaylaştıracak önlemler almak bizim temel vazifelerimizdendir. Engelli evlatlarımızın kendi ayakları üzerinde durmaları için onların eğitimlerine, iş sahibi olmalarına yardımcı olmamız gerekiyor. Her insan engelli adayıdır. Bu hareketle onlara gereken ilgiyi göstermeliyiz” dedi.
         Milletvekili Salih Çetinkaya da konuşmasında, “Yapılan bu iyilik, Özel İdare'nin sosyal projelere verdiği önemi göstermektedir. Engelli vatandaşlarımızın yüzlerini güldürmek her şeyden daha değerlidir” diye konuştu.
         İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu da, ”Asıl engel yürektedir ve biz biliyoruz ki engelleri beraber aşabiliriz. Engelli vatandaşlarımızın sorunları, yalnızca kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerel yönetimlerin kısacası tüm insanların ortak sorunudur” ifadelerini kullandı.
         Program, Vali Necati Şentürk, Milletvekili Salih Çetinkaya, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan ve İl Genel Meclisi Üyeleri tarafından 5 akülü ve 7 normal tekerlekli 3 adet de çocuk sandalyesinin engelli vatandaşlara teslim edilmesi ile sona erdi.
 

 
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı