SICAK HABER

Vali Şentürk’ten Bahçeci’ye Veda!

Şentürk, emekliye ayrılması nedeni ile Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye veda ziyaretinde bulundu.

Kırşehir Haberleri 26 Mart 2018 19:14
Vali Şentürk’ten Bahçeci’ye Veda!
-A +A

        Kırşehir Valisi Necati Şentürk, emekliye ayrılması nedeni ile Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye veda ziyaretinde bulundu.
        Ziyarette bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Valimizin yaş haddinden emekli olması nedeni ile aramızdan ayrılıyor. Yaklaşık 3,5 yıl boyunca, ağabeyimiz, büyüğümüz olarak hem tecrübelerinden faydalandık, hem de gerçekten abi-kardeş ilişkisi içerisinde güzel bir hizmet dönemimiz oldu. Bundan dolayı Valimize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bütün makamlar gelip geçici. Biz de aynı şekilde bulunduğumuz görevi bir gün sırası gelen devir edeceğiz. Valimiz de yıllardır ülkemize ve devletimize farklı şehirlerde çok güzel hizmetler verdi. Allah güzel bir şekilde görevlerimizi teslim etmeyi nasip etsin. Kırşehir’in unutamayacağı valimiz oldu. Her zaman halkın içerisinde samimiyeti ile tam sıra dışı hitaplarıyla, halkla kurduğu diyalogla gerçekten normal alışılagelmiş valilerin dışında bir görüntü sergiledi. Yıllardır valilerin, devletin sert yüzünü temsil eder gibi durur. Bu tabuları da valimiz Kırşehir’de yıktı. İlimizin vali babası oldu. O açıdan da kendisine teşekkür ediyorum" dedi.
Vali Şentürk'ün, Kırşehir Belediyespor'a çok destek verdiğini kaydeden Başkan Bahçeci, "Birlikte karar aldığımız her konuda, istişare ettiğimiz her konuda sağ olsun valimiz yardımlarını esirgemedi. Bizlere bir büyük olarak ta önderlik etti. İnşallah çocukları ile torunları ile mutlu bir ömür diliyoruz. Artık kendisi de bir Kırşehirli. Her zaman burada açık bir kapısı olacak. Kendisini her zaman Kırşehir’e bekliyoruz. Bağlarınızdan koparmayacak" diye konuştu.
        Vali Necati Şentürk de yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Belediye Başkanımıza veda ziyaretine geldik. 3,5 yıldır birlikte çalışıyoruz. Bir abi-kardeş ilişkisi içerisinde, devletin mahalli idarelerle barışık, halkla da kaynaşmış bir tarzını göstermiş isek ne mutlu bize. Her güzel bir işin sonu var. 41 yıl bu devlete hizmet ettik. 3,5 yılda vali olarak Kırşehir’de kaldım ve en uzun valilik sürem Kırşehir’de oldu. Düşündüklerimizin büyük bir kısmını gerçekleştirdik. Yapamadığımız çok az şey kaldı. Bizden sonrakiler yaparlar. Yaşar Başkan, Belediyecilikte farklı bir çığır açtı. Knedisinden sonra gelecek olan belediye başkanına fazla iş kalmamış. Kırşehir’i modern bir şehir haline getirdi. Şehri gül gibi şehir haline getirdi. Allah razı olsun. Başkan’a ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Kırşehir bizim gönlümüzde farklı müstesna işgal eden bir şehirdir. Hakikaten Kırşehirli olduk. İçimizde iki tane can var. Can çıksa da içimizden çıkmaz. Biri Kırşehir, birisi de Erzincan. Ahilik kutlamalarında da belirtmiştim. Kırşehir bizim Erzincan bizim diye. Açıklamayacağım tarzda mana anlamında Kırşehir ile Erzincan’ın bir münasebeti var. Mana anlamında Kırşehir ile Erzincan’ın tarihte yakın bir münasebeti var. Bu da bize gurur veriyor. Özellikle Yaşar Başkan'a teşekkür ediyorum. Ekibine teşekkür ediyorum. Ne Yaşar Başkan ve arkadaşlarını, ne de Kırşehir’i asla unutmayacağız ve gönlümüzün bir parçasını burada bırakarak ayrılıyoruz. İnşallah Ahi Evran etkinliklerinde, Kırşehir Belediyespor’un son maçında finale kalırsak birlikte olacağız. Kırşehir halkının bana göstermiş olduğu teveccühe çok teşekkür ediyorum. Şükran borçluyum. Kırşehir’de gelecekte hakikaten bir marka kent, bir yıldız kent olma yolundaki temennilerimi ifade ediyorum."
 
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı