Vatandaşa Hizmete Devam...

Ülke genelinde yatırımlarına ara vermeden devam eden Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Kırşehir’de özellikle su alanında yeni tesisler açarak vatandaşa hizmet vermeyi sürdürüyor.

Kırşehir Haberleri 27 Şubat 2018 19:11
Vatandaşa Hizmete Devam...
-A +A

       Şehirlere içme suyu temin eden, zirai arazileri modern sulama tesisleri ile suya kavuşturan, insanımızı ve toprağımızı taşkın zararlarından koruyan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kırşehir’e yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Bakanlığa bağlı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen projelerin uygulandığı Kırşehir’de 2017 yılında 2 adet tesis hizmete açıldı.
       1 Ocak - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında Kırşehir’de 1 adet içme suyu ile 1 adet taşkın koruma tesisini hizmete açan Orman ve Su İşleri Bakanlığı bu tesisler için 28 milyon 738 bin TL tutarında harcama yaptı.
Tamamlanan içme suyu tesisi ile şehrin 2045 yılına kadar olan içme ve kullanma suyu ihtiyacı güvence altına alınacak. Ayrıca inşa edilen taşkın koruma tesisiyle Çiçekdağı İlçesi, Beşikli Köyü taşkın zararlarından korunacak.
“KIRŞEHİR’DE BÜYÜK YATIRIMLARA İMZA ATTIK”
       Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Kırşehir’de büyük yatırımlara imza attıklarını kayde-derek şunları söyledi:
     “Bakanlık olarak hangi şehrimizin neye ihtiyacı varsa belli bir planlama çerçevesinde yatırım yapmaya ve bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Kırşehir’de sadece geçtiğimiz yıl 2 adet tesisi hizmete açtık. Burada hâlihazırda devam eden projelerimiz var. Bu projelerle zirai arazilerimizi suya kavuşturmaya, vatandaşlarımızı ve toprağımızı muhtemel taşkın zararlarından korumaya devam edeceğiz.”

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı