SICAK HABER

Vatandaşlık Hizmeti Bedeli Belli Oldu

Kırşehir Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü, sonradan kazanılan vatandaşlık için hizmet bedeline ilişkin bir duyuru yayınladı.

Kırşehir Haberleri 18 Temmuz 2018 19:10
Vatandaşlık Hizmeti Bedeli Belli Oldu
-A +A

         Kırşehir Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü, sonradan kazanılan vatandaşlık için hizmet bedeline ilişkin bir duyuru yayınladı.
         Kırşehir Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 45. maddesi uyarınca İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığınca müştereken belirlenen Türk vatandaşlığının sonradan kazanılmasında uygulanacak vatandaşlık hizmet bedeline ilişkin olarak; 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun; 11. maddesine göre Türk vatandaşlığının genel olarak kazanılması, 16. maddesine göre Türk vatandaşlığının evlenme yoluyla kazanılması, 17. maddesine göre Türk vatandaşlığının evlat edinilme yoluyla kazanılması, başvurusunda bulunanlar ve bu kişiler ile birlikte işlem gören her bir kişi için 115 TL, 13.,14. ve 43. maddelerine göre Türk vatandaşlığının yeniden kazanılması,21. maddesine göre Türk vatandaşlığının seçme hakkı ile kazanılması,42.maddesine göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olup Türk vatandaşlığının kazanılması, başvurusunda bulunanlar ve bu kişiler ile birlikte işlem gören her bir kişi için 60 TL, 12. maddesine göre Türk vatandaşlığının istisnai olarak kazanılması başvurusunda bulunanlar ve bu kişiler ile birlikte işlem gören her bir kişi için 15 TL, olarak belirlenmiştir. 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununa göre geliri olmayıp bu durumlarını belgelendirenler ve bu kişiler ile birlikte işlem gören ergin olmayan çocukları için belirlenen hizmet bedeli alınmayacaktır. Vatandaşlık hizmet bedeli, Türk vatandaşlığını kazanma talebinde bulunan yabancının yerleşim yerinin bulunduğu ildeki muhasebe birimlerince (muhasebe ve mal müdürlükleri), yurt dışında ise dış temsilciliklerimiz tarafından makbuz karşılığı tahsil edilecektir."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı