Vekaletle Kurban Organizasyonu Toplantısı

Kayseri Müftülüğü tarafından, vekaletle kurban organizasyonu tanıtım bölge toplantısı düzenlendi.

Kırşehir Haberleri 10 Ağustos 2017 14:22
Vekaletle Kurban Organizasyonu Toplantısı
-A +A

         Müftülükten yapılan yazılı açıklamaya göre, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Diyanet İşleri Başkanlığı Basılı Yayınlar Daire Başkanı Yunus Akkaya, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Özbay, Kayseri Müftüsü Şahin Güven, Nevşehir Müftüsü Yakup Öztürk, Kırşehir Müftüsü Osman Arslan ile davetliler katıldı. 
        Geçen yıl 3 bin 49 adet vekalet yoluyla kurban kesimine destek olduklarını anımsatan Güven, Kayseri merkez ilçelerinin yardım koordinatörleriyle birlikte bir araya geldiklerini ve bu yıl neler yapmaları hakkında konuştuklarını belirtti.
         İlçe müftülükleriyle stant açtıklarını aktaran Güven, şunları kaydetti:

          ''Vatandaşlarımız, bu stantlara yoğun ilgi gösteriyor ve kurbanlarını bize oralardan teslim ediyorlar. Bunun farkındalığının oluşturulması için geçen yıl belediye başkanlarımıza ve kaymakamlarımıza teklifte bulunarak onları stantlarımıza davet ettik. Böylece bu sayının artışında ve vatandaşlarımızın vekalet yoluyla kurban kesim işlemine, Diyanet Vakfımızın aracılık etmesinde bir farkındalık oluşturuldu. Bu yıl da aynı şekilde çalışmaya gayret gösteriyoruz. Bu yıl, bu sayıyı daha ileriye taşımayı hedefliyoruz."

Kaynak : (AA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı