SICAK HABER

Vekil İmam Hatip Alımı Yapılacak!

Kırşehir Müftülüğü'ne bağlı görevlisi geçici görevle başka yerde görevlendirilen imam- hatip kadrosuna açıktan vekâleten atanmak/görevlendirilmek üzere vekil personel alınacak.

Kırşehir Haberleri 19 Ağustos 2018 13:01
Vekil İmam Hatip Alımı Yapılacak!
-A +A

         Kırşehir Müftülüğü'ne bağlı görevlisi geçici görevle başka yerde görevlendirilen imam- hatip kadrosuna açıktan vekâleten atanmak/görevlendirilmek üzere 2016 yılı KPSS (DHBT) puanı esas alınarak İl Müftülüğü Sınav Kurulunca yapılacak sözlü sınavına çağrılacak adaylar arasından sınav sonucu başarı sırasına göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 86. maddesi, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 11'inci maddesi, Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlik, Kur'an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik ve Müezzin-Kayyımlık Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliğinin 11/1 maddesi uyarınca vekil personel alınacak.
         Vekil imam hatip alımına ilişkin Kırşehir Müftülüğü'nden yapılan açıklamada başvuruların 31 Ağustos tarihine kadar alınacağına dikkat çekilerek şu bilgiler aktarıldı: " Yarışma sınavı 03/09/2018 Pazartesi günü saat: 09.00'da Kırşehir İl Müftülüğünde yapılacaktır. Sınava katılma şartlarını taşıyan ve duyuruya uygun şekilde yapılan başvurulara göre bütün adaylar sözlü sınavına alınacaktır. Vekil imam-hatip kadrosuna müracaat eden adaylar arasından 2016 KPSS (DHBT) puanı en yüksek olandan başlamak üzere sözlü sınavına çağrılacak, sözlü sınavına çağrılacakların bilgileri 31/08/2018 Cuma günü saat: 17.05'de http://kirsehir.diyanet.gov.tr adresinde ilan edilecek ve adaylara sözlü sınavına giriş için ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Adaylar sözlü sınava gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ile T.C. kimlik nolu kimlik belgelerinden birini (Vüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaktır. Sözlü sınavına çağırılan adaylar için sınava giriş belgesi tanzim edilecektir. Yarışma sınavı 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Sınavda başarılı olabilmek için en az 70 (yetmiş) puan almak gerekmektedir. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. İl Müftülüğü Sınav Kurulunca yapılacak mülakat sınavı neticesinde 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacak ve söz konusu kadroya en yüksek puan alandan başlamak üzere açıktan atama yapılacaktır. Başarı sıralamasında sırasıyla sözlü sınav puanı yüksek olana, KPSS puanı (DHBT) yüksek olana, KPSS katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
         657 Sayılı DMK'nın 62. ve 63. maddeleri gereğince ataması yapılanların, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde işe başlamayanların atama onayları iptal edilecektir. Sınav öncesi-sonrası ve yerleştirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi; yerleştirmeleri yapılsa dahi görevleriyle ilişikleri kesilecek ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. Sınav sonuçları kirsehir.diyanet.gov.tr adresinde ilan edileceğinden, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak, web sayfasındaki duyuru tebligat sayılacaktır. Sınavla ilgili iş ve işlemlerde faks ve e-mail ile işlem yapılmayacaktır. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda; Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu'nca Devletin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı olduğu sonradan değerlendirilen adayların sınavları ve başvuruları geçersiz sayılacağı gibi, görevlendirmeleri yapılsa dahi görevleriyle ilişkileri kesilecek ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecek ve konu adli makamlara intikal ettirilecektir."
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı