Veliler Bu Konuda Şikayetçi

Kırşehir’de yeni eğitim-öğretim yılının başlamasının ardından bilinçsizce yapılan araç parklarının okul önlerinde karmaşaya neden olduğunu bildirdi.

Kırşehir Haberleri 19 Ekim 2018 19:11
Veliler Bu Konuda Şikayetçi
-A +A

       Kırşehir’de yeni eğitim-öğretim yılının başlamasının ardından bilinçsizce yapılan araç parklarının okul önlerinde karmaşaya neden olduğunu bildirdi.
       Kırşehir’de eğitim ve öğretim veren bazı okul etrafına duyarsız sürücüler tarafından park edilen araçlar yüzünden öğrenciler servisten inerken veya binerken zorluklar yaşıyor. TÜİK verilerine göre Kırşehir’de araç sayısı 70 bine yaklaşırken, bilinçsiz parklar nedeni ile kaldırımlarda dahi yürüyecekleri yer olmadığını dile getiren veliler bu girdaba yetkililerin çözüm üretmesi gerektiğini söylediler. Özellikle Cacabey Ortaokulu ve 30 Ağustos İlkokulu önünde okul giriş ve çıkışlarında sıkıntılar olduğunu kaydeden bazı veliler gazetenize yaptıkları açıklamalarda “Park yasağı olan yola park edilmesi gibi yanlış uygulamanın engellenmesini istiyoruz. Ayrıca, burada park yasağı gibi uyarıcı levhalarda yok. Önceki yıllarda olduğu gibi okul giriş ve çıkış saatlerinde trafiğin yetkililer tarafından kontrol altına alınmasını ve öğrencilerin nöbetçi öğretmenler kontrolünde yolun karşısına geçirilmesi veyahut servislere bindirilmesini talep ediyoruz” dediler.
Öte yandan, çözüm önerileri de sunan öğrenci velileri; “Okulun önüne, arkasına ve yan tarafına durarak öğrencileri indirip bindiren servis araçları da okul bahçesine girerek kontrollü bir şekilde indir-bindir yaparlarsa hem trafik rahatlamış olur hem de olası tehlikelerin önüne geçilmiş olur,” diyerek görüşlerini bildirmekteler.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı