Vergi Haftası’nda Şentürk'e Ziyaret

Bu yıl 29. Kutlanan Vergi Haftası nedeniyle Kırşehir İl Defterdarı Yusuf Balcı başkanlığındaki heyet Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ü makamında ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 27 Şubat 2018 19:09
Vergi Haftası’nda Şentürk'e Ziyaret
-A +A

         Defterdarlık birim yöneticilerinin ve Serbest Muhasebeci ve Kırşehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Özgür Albayrak’ın da katıldığı ziyarette, İl Defterdarı Yusuf Balcı, yürüttükleri çalışmalarda kendilerine verdiği desteklerden dolayı Vali Necati Şentürk'e teşekkür etti.
         Ziyaret sırasında konuşan Vali Necati Şentürk, Vergi Haftası’nın kamuoyunda vergi bilincini artırmak ve vergiyi tüm tabana yaymak amacıyla kutlandığını söyledi.
         Vergi Haftası nedeniyle eğitimin her kademesinde vergi bilincinin artırılması için paneller düzenleneceğini belirten Vali Necati Şentürk, “Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır. Vergi, devletimizin en başta gelen geliridir. Devletimizin hizmet verebilmesi için vergi gelirlerine ihtiyaç vardır. Tarihin bütün devirlerinde vergiye ihtiyaç duyulmuştur. Vatandaşlarımız kazanırsa vergi öder, bunun için de ekonomimizin çok iyi olması lazımdır. Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi almak esastır. Vergi adaleti sağlanmalı, vergi kaçakçılığını önlemek gerekmektedir. Vergi aynı zamanda sosyal-adalet mekanizmasıdır. İlimizde, vatandaşlarımızın vergisini zamanında ödemesi vergi toplama konusunda iyi noktada olduğumuzun göstergesidir. Bu duygularla, Vergi Haftasını kutluyorum” dedi.
         Ziyaret, Defterdar Yusuf Balcı’nın kurum çalışmaları ve Vergi Haftası programı ile ilgili bilgiler vermesiyle sona erdi.
 
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20Aral%C4%B1k%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı